Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem tudnak csinálni egy...

Miért nem tudnak csinálni egy normális kígyós hoorort, vagy thrillert?

Figyelt kérdés
A témában készült filmekben a kígyók vagy irreálisan nagyok (pl. Anakonda filmek), vagy olyan kígyók kerülnek a filmekbe hű de veszélyes kígyókènt, amik nem is veszélyesek. Pl. A Kígyók a fedélzeten című filmben elvileg mérgeskígyók vannak, gyakorlatilag meg tertáriumban tartható ártalmatlan jószágok, mint pl. Gabonasiklók, Patkánysiklók, Királysiklók, Királypitonok. Amik egyáltalán nem veszélyesek, sőt még szèpek is. Jó volt egy pár valóban veszélyes kígyó, mint pl. Kobra, vagy Csörgőkígyó, de nem ez volt a jellemző. De ez még ígyis a jobb kígyós horrorok közé tartozik. Sok olyan zagyvaság mellett, ahol a kígyók irreálisan nagyra nőnek, amekkorára a valóságban nem, még megközelítően sem. Pedig ki lehetne hozni többet ebből a témából, mert például a mérgeskígyók a valóságban is nagyon veszélyesek, és mivel vannak kisebbek is, így gyakorlatilag bárhol ott lehetnek, ahol élnek ilyen kígyók, és ezt a reális félelmet meg lehetne jeleníteni a mozivásznon is. De a pókos horrorok legalább ennyire irreálisak, ha nem, méginkább, pedig abban is van potenciál.

#kígyó #horror #thriller #irrealitás #Mérgeskígyók #Óriáskígyók
2022. febr. 9. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegyik ilyen creature feature horror eléggé irriális, de ha nem lenne az, akkor nagyon nem is lehetne horror. Nem hiszem, hogy egy mérgeskígyónak nagyon a célja megharapni egy embert, mert a mérge véges és inkább a kajára használja el és nem pazarolja el egy emberre, ha nem érzi magát veszélyben.
2022. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha életszerű lenne a helyzet, abból meg nem lenne horrofilm. Kb annyi lenne a sztori, hogy az első gyanútlan embert megmarja, a többiek ráhívják az aktuális ország felelős szervét, azok lazán befogják az állatot és kész.

Hogy horror legyen belőle, ahhoz kell a feszültség. Például az érzés, hogy az ember nem tud csak úgy arrébbmenni vagy ráhivni az állatbefogókat, és meg is menekült. Ehhez kell hogy vagy akkora nagy legyen vagy olyan sokan legyenek, hogy ne bírjanak vele, vagy legyen olyan irreálisan intelligens hogy úgyis megtaláljon, stb.

2022. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy életszerű kígyós horror kb. kimerülne abban, hogy egy kígyó megmar egy embert aki nem vette észre és majdnem rálépett. Nem lehet ebből a témából túl sokat kihozni a realitás határain belül.
2022. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"De a pókos horrorok legalább ennyire irreálisak,"


Arachnophobia(1990) ez szerintem egész jó film a témában...

2022. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen az Arachnophobia az jó film. De ahol például embernél is nagyobb pókok szaladgálnak, az ökörsèg szerintem, de csak szerintem (sok ilyen van).
2022. febr. 9. 19:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Kígyósból hibái ellenére is jó az Anakonda 1,2 a 3, 4 már ökörség szerintem. Meg jó a Királykobra című film is.
2022. febr. 9. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nem csak ezek a filmek nem reálisak hanem a többi sem. Annyit szoktam röhögni ezeken a hollywoodi agymenéseken. A kedvenceim a verekedések. 3 collos csőkulccsal valakinek lekongatnak egyet a fejére az meg felpattan aztán szalad tovább. Vagy leesik a szakadékba az autó és akkorát robban hogy felér a robbanás a szakadék tetejéig. Vagy egy mondjuk 30 töltényes tárból kilőnek 500 golyót de sosem töltenek vagy csak akkor mikor már kb. 3 tárat kiszart a fegyverből. Amikor csikorog a kerék még a homokban is az az egyik kedvencem. Vagy mikor az utcán autós üldözés van és ugratnak egyet a dimbes dombos úton aztán mikor leér a kocsi látszik hogy kiszakadt alóla a tengely meg kitört a lámpa de hirtelen vágás és megy tovább az autó sértetlenül. Vagy verekedés 120 kilós megtermett katona vagy harcművész alulmarad egy 45 kilós kiscsaj ellen mert az dobálja mint egy papírzsebkendőt. Na most ilyenek után én annyira nem lepődnék meg hogy nem tudnak filmet csinálni az általad említett kategóriákban. De egyébként szerintem az Anakonda első része főleg akkor amikor kiadták szerintem egész tűrhető film volt. Gyermekkoromban sokszor láttam.
2022. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazad van. Az Anakonda első, sőt második része is egész jó, a harmadiktól megy át agyrém kategóriába. Az Anakondától sokkal rosszabb kígyós filmek vannak.
2022. febr. 10. 20:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!