Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen I. világháborús filmet...

Milyen I. világháborús filmet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Igazából utálom a törit, most tanuljuk az I. világháborút, s ez az egy ami érdekel is belőle. Milyen filmet ajánlotok, amit letölthetek? Olyat szeretnék, ami kapcsolódik is hozzá, szóval nem csak arról szól, h abban az időbe játszódik és vmi romantikus regényt bemutat.
2010. szept. 11. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést tettem fel pár napja:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..

2010. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És megnézted már az ott írt filmeket?
2010. szept. 11. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Gallipoli (Mel Gibson, még ausztrálként)
2010. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legbátrabb város [link]


Igaz, nem teljesen első világháborús (a háború utáni események idején játszódik), félig film, félig dokumentumfilm. Igen könnyű vele azonosulni, ugyanis Magyarországról, Balassagyarmatról szól, és ha megnézted, büszke leszel arra, hogy magyar vagy. A film fent van youtube-on, 10 részre bontva, én ott néztem meg, de tervezem, hogy megveszem DVD-n, ezzel is támogatva a rendezőt. Itt az első rész linkje, a többit megtalálod =).


http://www.youtube.com/watch?v=EzyvSaR4Bxo&feature=PlayList&..


Fegyverszünet karácsonyra [link]


2009 karácsonyán adta a TV2, nekem nagyon tetszett, ugye nem árulok el nagy titkot, hogy Szentestén nem harcolnak egymás ellen a katonák, sőt, egy közös istentiszteleten is részt vesznek =). Betekintést nyerhetünk a lövészárokbeli életbe skót, francia és német szemszögből is. Az sem titok (előzetesből kiderült úgy is), hogy a katonák karácsony után nem hajlandóak egymás ellen harcolni... Igaz történet alapján készült.


Flyboys [link]


A világ első vadászrepülő századának és az ott szolgálóknak állít emléket, és a valósággal kb itt meg is szakad a kapcsolat, a többi Hollywood... Betekintést nyerhetünk, hogyan is képezték ki az első vadászpilótákat, hogyan éltek. Mellé egy kis romantika, mert az nem hiányozhat.



A 3 film közül az első kettőt ajánlom nagyon, a harmadik az inkább csak belebújt a köntösbe, igazából egy picit sem gondolkodik el az ember, hogy miről is szólt, ellenben a másik kettőn még napokig fog járni az agyad. A Legbátrabb város büszkeséggel önt majd el, a Fegyverszünet karácsonyra pedig ráébreszt, mennyire értelmetlen dolog a háború.

2010. szept. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek:)
2010. szept. 14. 15:08
 6/6 anonim válasza:
A vörös báró
2013. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!