Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Piton professzor vagy McGalago...

Piton professzor vagy McGalagony professzor az erősebb mágus?

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem Piton.

És ezt nem azért mondom mert az kedvenc karakterem, hanem mert szerintem tényleg így van.

2022. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
McGalagony. Animágus, átváltoztatástan tanár, és nagyon tehetséges boszorkány.
2022. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
McGalagony
2022. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is Piton. McGalagony tény, hogy nagyon tehetséges és erős boszorkány, de Piton már tizenéves korában új varázslatokat talált fel. Többször utalnak arra, hogy egyes bájitalokat csak ő tud megfelelően elkészíteni, és ugye azt is tudjuk, hogy a tankönyve kijavítgatásával ütötte el az idejét. És természetesen az is sokat jelent, hogy Piton sok sötét varázslatot ismer a múltjából adódóan, ráadásul Voldemorton kívül ő volt az egyetlen karakter, aki megtanult repülni. Úgyhogy imádom McGalagonyt, a könyvek top 5 legerősebb boszorkánya/varázslója közé őt is besorolnám, de Piton szerintem Dumbledore és Voldemort után a legerősebb olyan varázsló a történet folyamán, akit jobban megismerünk.
2022. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Godaime ***** válasza:
89%
Valószínűleg Piton mivel ő rengeteg sötét mágiát is ismer. De a kettejük közti csata ettől függetlenül nagyon szoros lenne szerintem és tereptől függően McGalagony is nyerhet.
2022. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerinetm inkább McGalagony.


#4

Hol említenek olyat hogy tudna repülni??

2022. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6

Halál ereklyéi, 30. fejezet

2022. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

ez körülbelül ilyen 50/50. piton tehetséges a sötét varázslatokban, saját varázslatokat is “hozott” már létre, köztük a sectumsemprat is, ami már magában egy elég .. well, erőteljes varázslat. viszont a “fő” területe a bájitaltan. ugyancsak, a tény, hogy valóban tehetséges a sötét varázslatokban, valamint voldemort tanította meg neki a pálca nélküli varázslást (ami párbajoknál nyilván elég jól jön. valamint nem sokan tudják ezt csinálni, kifejezetten ritka és általában nagyon erős varázslók tudják használni) már plusz pontot adhat neki több szempontból is. szintén nagyon intelligens és elég jó megfigyelő, de ez elmondható mcgalagonyról is ugyanúgy. egy párbajban vitathatatlan, hogy kiemelkedően teljesítene. s, mint említettem már, voldemort 1-2 dolgot tanított neki, ami szerintem szintén sokat elárul, nem hinném hogy ki kell fejtenem ennek “előnyeit”. okklumenciában is rendkívül tehetséges, harryt is ő tanította meg, de ezen kívül legilimenciában is tehetséges.


de mcgalagonyt sem kell félteni; első példa az, amikor umbridge megtámadta aurorok segítségével hagridot keső este, teljes sötétségben és mcgalagonyt úgy tudták megsebezni, hogy 4 másik varázsló volt ellene egyszerre. míg ő mindössze egyedül volt. madame pomfrey el is mondta; “ha ez nappal történt volna semmi esélyük sem lett volna mcgalagony ellen”. ha jól tudom mcgalagony szintén kviddicsezett, éveken át, tehát a reflexei, megfigyelése és ehhez hasonló tulajdonságai kiemelkedőek. valamint ne feledkezzünk meg arról sem, hogy átváltoztatástanban hihetetlenül jó. kortársai közül pedig egyike a nagyon kevés animágusoknak. az átváltoztatástan az egyik legnehezebb tan, az animágusok pedig viszonylag ritkák, az hogy animágus legyél egy nagyon hosszú, fáradalmas folyamat, ráadásul rosszra is fordulhat a dolog végül.

dumbledore után szinte -ha nem biztosan- ő a legtiszteltebb személy a roxfortban, mint tanár, mint boszorkány, ami véleményem szerint megint magáért beszél. de sajnos azért annyira sokat nem tudunk mcgalagonyról, de amiket tudunk, azok is eléggé a javára vannak és szerintem ordít róla, hogy simán megvan piton szintjén.


tényleg 50/50 igazából, viszont én mcgalagonyt választanám. pitonnak kb csak a sötét varázslatok, valamint a pálca nélküli varázslás vannak javára, míg mcgalagony gyorsan gondolkodik, reflexei is gyorsan működnek, megfigyelése is tökéletes, és az átváltoztatástan, animágus duo is javára van.


ha már pozitív dolgokat írtam, akkor tolok egy pros cons dolgot, amiből a pros már megvan, tehát cons:

piton sokszor nem gondolkodik először, hanem cselekszik. valamint, ahogy én figyeltem meg, szerintem kissé forrófejű is, bár nem ideges, vagyis hát nem mutatja ki, de a tettei árulkodnak róla. ezek pedig nem mindig lennének javára egy duelnél.


mcgalagony pedig a jó oldalon áll, tehát limitált tudása van. értem itt azt, hogy pitonnal ellentétben ő valószínűleg nem tud sötét varázslatokat. ha valamilyen oknál fogva tud is, fixen nem használná semmilyen esetben sem.


na de hogy általánosságban ki az erősebb azt mindenki döntse el maga, szerintem nagyjából varázslásban ugyanolyan szinten vannak, csak mindkettőjük tud még 1-2 plusz dolgot, ami javukra van. egyébként én beírtam ezt a kérdést angolul googlebe, hátha találok neked pontos választ, de nagyon különböző válaszok voltak, legtöbben erősebbnek mcgalagonyt mondták, de párbajban pitonra szavaztak.

2022. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent, hogy erősebb mágus? Ki a jobb párbajozó? Nem tudjuk, mert amikor párbajoznak, akkor lényegében döntetlenre hozzák.

Ki az ügyesebb bájitalfőző? Piton.

Ki a jobb átváltoztatástanból? McGalagony.

Ki az okosabb? Mindkettő okos, szerintem az is egál.

Egyikük ebben jobb, másikuk abban.

2022. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#8

Mikor említik, hogy Piton tudna pálca nélkül varázsolni?

2022. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!