Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a terminátor története?

Mi a terminátor története?

Figyelt kérdés

Hogyan készítették?


Gonosz volt vagy jó?

A gonoszt úgy értem hogy rosszat akart az embereknek megölte őket stb.


Ha gonosz volt később áttért a jó oldalra?


Azt is írjatok le ha igaz hogy csak azért volt gonosz mert erre programozták.


2022. márc. 25. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Az öntudatra ébredt Skynet kezdte gyártani őket, hogy kiirtsák az emberiség többségét.

Azaz alapból gonoszak voltak.

De az emberi ellenállók elkaptak néha egyet-egyet, és átprogramozták, hogy az emberek oldalára álljon.

2022. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.

Még annyi hogy mivel robotok voltak ezért gondolom azt csinálják amit beleprogramoztak tehát lehettek volna jók is igaz? Ha az emberek programozták be.

2022. márc. 25. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

HA nem baj a spoiler:

[link]


Skynet valóban öntudatra ébredt, és megállapította, hogy minden emberben van némi gonosz/rossz. Úgy döntött ezért, az embereket meg kell semmisíteni, hogy ne okozzanak több rosszt, és gonoszságot. A terminátorok, akiket már ő programozott (és automaták szerelték össze), mindnek van egy CPU (Central Processor Unit), ami mondhatni az agyuk, és ott van egy kapcsoló (ez kiderül a második részben), ami "olvasásra" van kapcsolva, vagyis: csak parancsokat teljesítenek. Ezt a kapcsolót billenti át "írásra", azaz tanulásra a gyerek John Connor, aki a későbbi túlélők vezetője lesz. Így a terminátor, akit végeredményben ő küldött vissza a saját védelme érdekében a jövőből, már tud tanulni, és lassan rádöbben (a gép) az emberi érzelmekre is. (Ahogy a T2 végén megjegyzi: "Már tudom, mitől sírtok, de én erre soha nem leszek képes.")

Tehát maguk a gépek nem gonoszok, csak programokat követnek. Gonosznak tűnik az emberiség szempontjából, mivel kiirtásra ítéltettek egy mesterséges intelligencia (Skynet) jóvoltából, amit ők hoztak létre, katonai célokra, hogy az emberek egymást irtsák. (Emiatt van bennük a rossz/gonosz)

Az egyik legjobb jelenet a T2-ben, amikor már menekülnek (a T-800-as terminátor, Sarah & John Connor) az őket üldöző T-1000-es elől, közben megállnak egy benzinkútnál, és arra fut két kisgyerek, akik lövöldözőset játszanak ("Lelőttelek, meghaltál - Nem haltam meg, nekem páncélingem van - Nincs is neked páncélinged"), és akkor az ifjú John Connor egy nagyon igaz mondatot mond a terminátor felé fordulva:

- Ugye nem tesszük meg, mi emberek?

- A véretekben van az önpusztítás! - feleli a gép.

Mire John: - Bennünk van, tiszta ciki, mi?


Sajnos, ezek a sorok, ma is érvényesek.

2022. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Skynet valóban öntudatra ébredt, és megállapította, hogy minden emberben van némi gonosz/rossz. Úgy döntött ezért, az embereket meg kell semmisíteni, hogy ne okozzanak több rosszt, és gonoszságot."


Tessék?

2022. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Nem olvastad végig, amit írtam?

Mert ott benne van, hogy a Skynet hadi gépezet, amit arra hoztak létre, hogy emberek, más embereket pusztítsanak. Ha ez nem gonosz, vagy rossz, nem tudom mi az! Én a könyveket is olvastam, ott részletesebben írnak erről, de - emlékezetem szerint - pont ez a filmekben is szerepel.

Nyilván, ha bele akarsz kötni, a mesterséges intelligencia nyilván nem azonnal ébredt öntudatra, DE miután elszabadult (illetve talán épp ez volt az, ami elszabadította), kikerült az emberi ellenőrzés alól, eldöntötte, hogy az emberiségnek pusztulnia kell, mert egymást, saját fajtájukat irtják, és az élőhelyüket, a Földbolygót is.

2022. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kár, hogy rohadtul nem így történt, de ne zavarjon.
2022. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amiket írtam, a legtöbb a T2-ből van. Aztán, hogy később a T3-tól kezdve hogyan cseszték el a franchise-t, az már nem az én bajom. Mert ahogy az Alien-nek is az első két része a jó, úgy a terminátorból is az első két rész az, ami értékes, és kultfilm. Ha a filmes T1-T2-t nem olvastad könyveben is, akkor kár erről vitatkoznod. Jut eszembe: a kapcsolós verzió, amiről írok, az is a T2 rendezői változatban szerepelt, ahogy a könyvben is ezek le voltak írva. Mivel az eredeti filmekből elég sok rész kimaradt.
2022. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugye holnap is kiírsz egy újabb Terminátor-kérdést? Addig nehogy megnézd! Mondjuk nemrég mintha pont leadták volna őket valahol.
2022. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Terminátor egy olyan paradoxon ami saját magát lövi lábon. A srác apja a jövőből (ahol fiatalabb, azaz később született mint a saját fia... hagyok időt! 😏) jön vissza a jelenbe hogy felcsinálja az anyját... az miért nem izgat senkit 1 kicsit sem és nyelte be ezáltal tövig a kamu-br@nert, hogy ez a nulladik verzióban, azaz legeslegelőször hogy a jószagú-pikulában tudott volna mégis megtörténni? 🤣
2022. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!