Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A "Spongyabob Kockanadrág"...

A "Spongyabob Kockanadrág" című rajzfilmsorozat sikerének mi a titka?

Figyelt kérdés

Néztem már gyerek- és felnőttfejjel egyaránt, de engem egyáltalán nem nyűgözött le...:/


Mások hogy vannak vele?



2022. márc. 25. 16:52
 1/7 anonim válasza:
100%
Valamiért sokan szeretik nézni ahogy szerencsétlenkedik egy szivacs
2022. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Sok pénzt fektettek bele + sokat nyomták ágyba-szájba gondolom azt is sok pénzért
2022. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az első három évadnak tetszetős humora van, jó kis kerek sztorikkal, emlékezetes, kedvelhető szereplőkkel és a köztük lévő dinamikával. Nem butították le a gyerekeknek, megengedtek felnőttesebb, szürreálisabb poénokat is, ami az idősebb nézőknek is bejött, de nem estek velük túlzásba. Audio-vizuálisan kiváló sorozat, a színhasználat, a hátterek és főleg a szereplők kinézete egyedi és megkapó. Remek példái a rajzfilmtervezés azon alapszabályának, hogy minden karakternek egyedi, rögtön felismerhető körvonalat, formákat, színeket érdemes adni. A víz alatti környezetet és a különböző helyszíneket is jól kihasználják, a szereplők világa nemcsak dekoráció. A zene és a hangzásvilág szintén kiemelte a többi akkor futott sorozat közül.

Mindez persze csak az első három évadra vonatkozik. Azután az eredeti készítők kiléptek és elsilányodott a sorozat, önmaga paródiájává vált, lebutított, undorító humorral és utálatos szereplőkkel. Ezért ha az emberek elismerően beszélnek a SpongyaBobról, általában csak az első évadokra és esetleg az első mozifilmre gondolnak. A komolyabb rajongók szerint a többi mind szemét.

Az meg félreértés, hogy azért lett sikeres, mert sokat nyomatták. A Nickelodeon eredetileg nagyon kevés reményt fűzött a sorozathoz, a részeket csak ritkán, elszórva vetítették. A csatornavezetőség a MacsEb című rajzfilmtől remélt sikert és ledöbbentek, amikor a SpongyaBob nézettségben és népszerűségben leverte. Csak ezután kezdtek ráállni a SpongyaBob mániára, és még azután is erőltették, hogy már rég kiveszett a sorozat varázsa.

2022. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekként a szüleim nem engedték, hogy nézzem, mert nagyon bugyutának gondolták :D Az is, de valahogy szórakoztató, most felnőtt fejjel simán megnézem, pedig már (nyilván) nem szoktak lekötni a mesék, kivéve a régi klasszikus Disney-ket. Szerintem jó kis sorozat, de kinek mi, nem tetszhet minden mindenkinek.
2022. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ezzel egyetértek.

Régebben mindig imádtam, aztán pár éve néha láttam, hogy megy, de nagyon elcsodálkoztam, hogy hát ez meg? Ez totál nem olyan, mint régen. Sokkal durvább, betegebb és elvontabb.

De nem egészen, mint egy Rick és Morty, hanem idiótább módon sajnos.


Bár összességében élvezhető azért, de az elején sokkal jobb volt az biztos.

2022. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Erre már én is próbáltam rájönni, mert 19 vagyok, de amióta az eszemet tudom nézem és imádom a Spongyabobot :D
2022. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért volt szerintem akkor siker mivel új volt még és sokan imádták. Sajnos az volt a baj hogy az új részeknek(tisztelet a kivételenek) nincs sok értelme. Amig a Hillenburg élt addig jó volt de miután otthagyta a 3 évad után szépen egyre rosszabb lett és probáták megmentetni sajnos sok rész nagyon rossz lett. Végül ugye szegény Hillenburg elhunyt azután lett az egész rajzfilm olyan amilyen. Kár volt érte.
dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!