Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca sorozat végén...

Trónok harca sorozat végén Daynerisnek volt bármi értelme felperzselnie a várost? Titeket bosszantott fel legjobban a 8.évadban

Figyelt kérdés
A 8.évadot leszámítva nekem a többi évaddal nem volt bajom, mindnek jól fel volt építve a története (igaz a 7.évadban lehetett volna még valami). Viszont ez az évad... hát a játékidőt egy csomó hülyeséggel elhúzták, látványosnak látványosak voltak a jelenetek, de a történet, főleg a végére... el lett cseszve rendesen. Engem az borított ki a legjobban, hogy mi értelme volt a város felperzselésének? OK, Dayneris megrögzült, zsarnok lett a végére, de mi haszna volt belőle? A város megadta magát, nem volt más dolga, mint bevonulni, és ünnepélyesen elfoglalni a trónt( és itt lehetett volna, hogy az új királynő megőrült, sok ember ki akar végeztetni, ezért fellázadnak ellene, le sikerül taszítaniuk. John-nak pedig nehezen esik, hogy meg kell ölnie, de megteszi). A másik pedig, ez a hirtelen ugrás... egyszerűen csak úgy ott üléseznek, nem is érteni, hogy kerülhettek oda. John-t pedig tömlöcbe vetették, nem is tudom ki, a királynő már meghalt. A végére pedig csak úgy elküldik a francba északra, a királyi tanácsot pedig jó kérdés mi alapján válogatták össze. Tehát el lett cseszve eléggé. így elcseszték 10 év munkáját. Nektek mi a véleményetek Dayneris tettéről? Volt bármi logikája annak, hogy felperzselte a várost? A 8.évadról mit gondoltok?
2022. márc. 28. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elfogadható volt a nyolcadik évad is. Engem egyedül az zavart, hogy az Éjkirályt olyan hamar lezavarták...

Dayneris meg nem okozott csalódást... A családfájába pontosan beleillik ezen cselekedete. Meg ott van a bosszúvágy, a hírtelen harag a lefejezett barátnő után. Dayneris nem politikásat játszik, meg nem érdekek mentén cselekszik. Ő Ural. Az sem érdekli, hogy egy halom hamun uralkodik, amíg ő uralkodik... Tudom, hogy ezt nehéz ép ésszel megérteni, felfogni, elfogadni... , de pont ez a lényeg. Az uralkodás nem feltétlen épeszű cselekedet... Ezen kívül azt se feledjük, hogy a hatodik évadig készült a sorozat a könyvekből... Utána már nem volt mihez igazodni. A sorozat alkotói saját kútfőből dolgoztak... , valamilyen szinten összedolgozva az íróval... Simán el tudom képzelni, hogy később lesz egy alternatív befejezése is a sorozatnak.


29/F

2022. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják a történetben, hogy amikor egy Targaryen megszületik, akkor az istenek feldobnak egy érmét, hogy őrült lesz-e vagy sem. Szerintem részben ezzel magyarázható Dany viselkedése is. Másrészt pedig azzal, hogy Missandeit megölték és Dany bosszút akart állni, illetve valszeg nem tetszett neki, hogy az emberek nem nyitott karokkal várták.
2022. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Gyűrűk ura trilógia óta én még nem nagyon emlékszem jó sorozat lezárásokra, már ha nevezhetek sorozatnak egy háromrészes mozifilm családot. Valahogy a vége felé sokan elcseszik a dolgokat, de hát olyan dolog még nem született, ami mindenkinek tetszik.


Több gond is eszembe jutott. Pl. Martin nem készült el még az utolsó két könyvvel, a sorozat lehagyta a szerzőt, így valami rendező-szerző kutyulmány alapján forgatták az egészet, erős kiadói (HBO) behatással. Annak idején én is csalódásnak éreztem. Epizódról epizódra épült minden, aztán a végén nem betették a kártyavárba az utolsó lapokat, hanem kb. gyorsan elsöpörtek mindent, hogy ott ülj pislogva a monitor előtt és magadban káromkodj, hogy mi a f*sz volt ez?


Mondjuk nem meglepő, mert 8 évadon keresztül folyamatosan sokkolták a nézőket. Hol váratlanul felbukkanó mellekkel, hol egy brutális halállal, hol váratlan fordulatokkal, hol sebtében kiírt népszerű karakterekkel. Az utóbbi kettő talán Martinnak köszönhető, az első kettő viszont a sorozat sajátossága.

2022. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként engem talán az bosszant fel az utolsó évadban, hogy maradnak továbbra is nyitott kérdések.


1. Pl. Bronnról keringenek teóriák, hogy annak a bizonyos Reyne háznak egy utolsó, eltitkolt leszármazotta lehet, akiket a Lannisterek kiirtottak egy elbukott lázadást követően. A Reyne ház birtoka volt Castamere vára és a lázadás következményeiről szól a Lannisterek híres éneke. A legmeglepőbb az egészben, hogy a sorozat 2. évadjában éppen Bronn énekli az éneket Lannister katonák társaságában italozgatva.


[link]



2. Nem derül ki, hogy mi marad Meereenben? A Másod Fiakat ott hagyta Daenerys, de a halála után mi történik vele és a várossal?


3. Jon (Aegon) átkel a falon a vadakkal és úgy tűnik, hogy oda száműzi saját magát. Erős a gyanúm, hogy ő lesz a falon túli király és születni fognak leszármazottai, akikkel nem hal ki a Targaryen ház.


4. Mi lesz Gendryvel?


5. A királyválasztáson van legalább 3 karakter, akikről nem lehet tudni, hogy kicsodák. Olvastam egy felvetést, hogy az egyikük Howland Reed, Meera és Jojen apja, Ned Stark barátja, viszont a Reed ház nem tartozik a nagy és erőteljes házak közé.


+1 Nekem a vizuális dolgok összecsapottak. A sárkánytűz valahol éppen csak megéget valamit, valahol meg kövestől szétrepül a várfal. Két sárkánnyal nem mert Danny nekimenni kb. 20 Greyjoy hajónak, eggyel meg lezúzza az összeset és még a várost is felégeti. Komolytalan az egész. Amikor három sárkánya volt jóval hamarabb is lezárhatta volna az egész sorozatot egy légitámadással.

2022. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még egy dolog eszembe jutott. Nem derül ki, hogy mi lett a Westerosba áthurcolt dothraki hordával. Daenerys halála után csodálnám, ha nem kezdték volna el méginkább szét dúrni az amúgy is letarolt vidéket.
2022. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Daenerys azért perzselete fel a várost hiszen ebbe a városba ölte bele két gyermeket több régi barátját gondolok most jorah-ra missandeire vagy khal drogora ezért valami elcsúszott az elméje én és azt hitte az egész város felelős ezért


Az éjkiraly korainlerendezese engem is zavart hiszen amekkora hangsujt helyeztek rá ahhoz képest én elvartam volna egy olyan utovedharc szerűséget ahol többen meghalnak és a végén egy nagy jön éjkiraly rhaegal viserion csatában fejeződött volna be mikor a dél felől felbukkanó lannister sereg besegít az északiaknak a holtak ellen de ha már korán le akarjuk zárni akkor legyen már értelme pl jön öli meg mikor még a várom kívül majdnem utoléri vagy bran leszurja valamivel vagy esetleg hogy a történelmi összefüggés is legyen lemásolhattak volna leonidas halálát mikor utolsó erejével meg leszúrta a gyilkosát

2022. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!