Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » "A majmok bolygója" minden...

"A majmok bolygója" minden idők egyik legjobb posztapokaliptikus filmsorozata és franchise-ja?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 2. 13:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti francia regény és az első adaptáció jó. Onnantól szerintem lejt a színvonal.

Ezek a legújabb filmek, a CGI-ok bolygója meg lényegében az első adaptáció folytatásaiban már megvoltak, kb. ugyanezt megcsinálták és már akkor sem voltak a legjobb a filmek.

Tim Burton próbált eredetibb lenni, de ott is voltak gondok.


Mondjuk posztapokaliptikus témában filmek terén nem a legfényesebb a felhozatal, így biztosan a legjobb, legismertebb franchise. De szerintem sok kihagyott ziccer van, amit a modernebb filmes technikákkal könnyebb lenne megvalósítani, pl. a regény epilógusát tovább gondolni. Érdekes, hogy ehhez senki sem nagyon nyúlt és mindig az eredethez nyúlnak vissza.

2022. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TR75 ***** válasza:
100%

A regény végső fordulata gyakorlatilag megfilmesíthetetlen, azt jól helyettesíti az eredeti befejezés.

A regény első adaptációja jó, a többi csak rókabőr.

Tim Burton filmje nem jó (mondom ezt úgy, hogy tulajdonképpen szeretem), de a maszkok brutálisan jók lettek, Tim Roth Thade-je félelmetes.

Az új trilógia elment, látvanyos meg minden, de semmi extra.

2022. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!