Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a szakkifejezés arra,...

Mi a szakkifejezés arra, amikor nem sorozatról van szó, mégis egymásutániak a mozfilmek? Pl Starwars 1, Starwars 2 és így tovább.

Figyelt kérdés
Van erre szakkifejezés? Ugyanis a Starwars részek NEM sorozat, hanem mozifilmek egymásutánja, mégpedig tudtommal eddig hat darab Starwars mozifilm jelent meg.

2022. ápr. 2. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Filmsorozat, mozifilm sorozat, franchise, univerzum. Amelyik tetszik.
2022. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, de épp ez az, hogy filmsorozat kifejezést NEM a Starwars-ra értik. Egyébként most, hogy mondod, az univerzum szót tényleg szokták használni, ezt megköszönöm neked! Végül is logikus a mozifilm sorozat kifejezés is. De a filmsorozat kifejezést NEM ilyenre értik, mint pl a Starwars! Franchise: igen, tényleg, már emlékszem, ezt is szokták használni, köszönöm!
2022. ápr. 3. 00:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
DE a filmsorozat kifejezést a Star Warsra IS értik.
2022. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Arra is, amikor kijön egy 2 órás mozifilm, majd évek múlva megjelenik a második -szintén kkét órás- része, és itt megáll a dolog?
2022. ápr. 3. 00:44
 5/13 anonim ***** válasza:
A Star Warsnak nem két része van, hanem sokkal több, plusz sorozatok stb. szóval ott helytálló a filmsorozat (sőt, inkább én is filmes univerzumnak vagy franchise-nak nevezném). Amikor valaminek összesen két része van az még nem filmsorozat, de szerintem 3 filmen felül már az, pl. a John Wick is már nevezhető a 3 már megjelent plusz a további készülő filmjeivel. Vagy a Rambo a maga 5 részével filmsorozat.
2022. ápr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra is. Annyit pontosítanék, hogy a franchise és az univerzum kifejezés a teljes márkát lefedi, nem csak a filmeket. Mert ha a Star Wars példájánál maradunk, annak ugye rengeteg könyv, képregény, videójáték, animációs- és televíziós (és streaming) sorozat is a része.
2022. ápr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Star Warsnak nem két része van, hanem sokkal több"


Nos, amikor 1980 táján amikor megkjenet a Starwars 4 után a Starwars 5. (merthogy a negyedik rész jelent meg moziban először), akkor addig NEM hívták sorozatnak, de amikor már az az utáni mozifilm is megjelent, akkor egyszerre máris sorozatnak hívták?

Jóból kérdezem, hiszen logikus a felvetésem.

2022. ápr. 3. 01:18
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Sorozat: Közös címmel összefoglalt, de egyenként tartalmilag zárt egységet alkotó, külön címet viselő könyvek, művek sora.

2022. ápr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TR75 ***** válasza:

Star Wars: Episode IV - A New Hope cím egy jó nagy kamu volt, valójában Lucas sem tudta, hogy földönfutó lesz-e utána, vagy bejön a film.

Annyira nem tudta, hogy mi lesz, hogy Alan Dean Fosterrel megíratta az Erőpróbát (A Jedi-kristály), aminek semmi köze a későbbi részekhez, meg úgy általaban az egészhez.

Szóval az, hogy tényleg a 4. rész lett az Egy új remény, csak a kétezres évek elejének történése. Mondhatni, a számozáshoz igazította az egész "univerzumot".

2022. ápr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy én nem értem miért nem világos. Nem bántásból, de itt gyakorin már olvastam olyan kérdést (és válaszokat alatta), hogy a film és sorozat ugyanaz.

Vannak emberek, akik nem különböztetik meg a kettőt.

Nem is értem.


Amúgy az egyes jól írta. Pláne, hogy a sorozat az szimplán csak sorozat, ha nem így hívunk valamit akkor az film-sorozat lesz. De franchise-ként szoktak a legtöbbször hivatkozni rá.


Nyilván egy két részes filmnél furán hangzik a sorozat kifejezés, az inkább csak két részes film, nem filmsorozat vagy franchise.

2022. ápr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!