Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Minden régi filmre jellemző a...

Minden régi filmre jellemző a gyilkosságok életszerűtlen ábrázolása?

Figyelt kérdés
Pl. az illetőt hasba lövik vagy szúrják, 1-2 mp. múlva halott, alig nyöszörög, vér alig van. OK, nem kell fél óráig hangosan szenvednie egy hatalmas vértócsában, de talán van középút. Esetleg a korhatár-besorolás miatt? Csak keveset láttam.
2022. ápr. 21. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez amolyan kompromisszum, de nem csak régi filmeknél látsz ilyet.

Ha sokáig nyöszörögne ott az unalmas lenne, hiába lenne életszerűbb. A középút pedig mit takarna? Hiszen a középút is életszerűtlen lenne, ergo nem lenne előrébb vele semmilyen szempontból a film, csak vontatottabb lenne.


Ezt max úgy lehet kiküszöbölni, hogy nem hason lövik (ha lövésről van szó), hanen fejbe.


Igazából ez apróság. Értem, ha zavar, de ugyanilyen alapon sok mindenbe bele lehet kötni. :)

2022. ápr. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert senkit sem érdekel egy filmben túlzottan a realitás. A többség nem ezért nézi őket.
2022. ápr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért vannak olyan drámaibb filmek, amikben a szereplő valóban egész sokáig szenved a lövés következtében. Viszont jobban belegondolva, szerintem unalmas lenne, ha mondjuk egy háborús filmben, ami tart 2 órát, másfél óra arról szólna, hogy hogy véreznek el a katonák.

Ahogy az első válaszoló is írta, ilyen valóban nem csak a régi filmeknél van. Nem tudom, nézel-e Tarantino filmeket, de ott is meglehetősen gyorsan meghal a szereplő, kb. 1-2 lövés és kifolyik szinte az összes vére. Tarantinonál ez bevett szokás, a Kutyaszorítóban kivétel csak ez alól, ahol az egész filmben szenved a szereplő. Linkelek egy videót, ha esetleg érdekel ez a téma: [link]

2022. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kösz a linket, majd megnézem.

Én nem a szenvedést akarom látni, félreértés ne essék, csak ne intézzenek el pl. egy hasba szúrást annyival, hogy hahh! összeesek mint egy zsák, még csak az arcom sem torzul el, kis piros folt az ingemen. Egyébként ahogy megfigyeltem, ez a hanyag ábrázolás másra is jellemző, pl. a green screen autóvezetős jelenetekre, amelyekről ordít, hogy a stúdióban vették fel. Tudom, ma is sokszor, de legalább megpróbálják élethűvé tenni.

2022. ápr. 22. 09:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, ebben teljesen igazad van, valóban lehetne reálisabb ábrázolásmód is néhány filmben.
2022. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" ne intézzenek el pl. egy hasba szúrást annyival, hogy hahh! összeesek mint egy zsák "

Ne akard a részleteket látni...Én majdnem tanúja voltam ilyennek. Az áldozat a szúrás után pár perccel összesett, a további kb. 2 óra az újraélesztési próbálkozásokkal telt el (sajnos sikertelenül). Nem hinném, hogy a filmnézők erre kíváncsiak lennének egy eleve 2 órás filmnél..

2022. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy mit várok el, és mit nem.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. ápr. 22. 19:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy olyan filmben, ami nem horror, nem akarja látni az ember, hogy vergődik a szerencsétlen, mert nem az a lényeg, és nem is kellemes látvány.
2022. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor olyan halálmódot válasszanak, ne hasbaszúrást/lövést. A legkézenfekvőbb, ha pl. szívtájékon szúrja/lövi, ha már kéznél van a fegyver, de vértelen verziók is lehetnek.
2022. ápr. 22. 22:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként persze értem én, hogy nem horrorfilm, ezért nem túl élethű, nyilvánvaló.
2022. ápr. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!