Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezekhez hasonló esős/borús...

Ezekhez hasonló esős/borús horror filmek?

Figyelt kérdés
Valami hasonlót keresek mint az amcsi feldolgozása a Körnek meg a Pulse-nak. Vagy valami olyat mint a the Darkness (2002). Nem csak maga az eső érdekel, hanem az a tipikus kékes zöldes fénybeállítás ezeknél a filmeknél. Esetleg még van olyan horror film ami esztétikailag hasonlít ezekre?

2022. ápr. 25. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg thriller is érdekel, akkor az Azonosság.

Végig szakad benne az eső.:(

[link]

2022. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Más világ Nicole Kidman főszereplésével.

A Holló (bár ez nem kifejezetten horror, eső az van benne bőven)

Post Mortem

Porrá zúzott álmok (Ez nem horror, hanem Holokauszt film, de a képi világa szerintem passzol az elképzeléseidhez)

2022. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, meg hát az alapmű a Pszicho ki ne maradjon.
2022. ápr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szinte KÖRbejártad a választ! :) Mind a zöldes beállítás miatt, mind pedig a Kör miatt. A te két kulcsembered

Hideo Nakata, valamint

Kiyoshi Kurosawa lesz. A két rendező munkássága épp a Kör c. filmmel fonódik összer, mindjárt kitérek rá, hogyan.


De előbb nézzünk konkrét, vonatkozó filmeket:


Hideo Nakata, aki az elsőként ismertté vált Kör című japán verziót rendezte 1998-ban (Ringu 1.), elkészített egy hasonló, kifejezettten a vízről mint olyanról szóló horrorját,


"Dark Water" azaz Sötét VÍZ címmel

[link]


Az emíltett Kör eredetijét (1998ban, Ringu 1.), ami japán, SZINTÉN Hideo Nakata rendezte, mint az egyik Kör amcsi remake-jét is.


Hogy jön ide Kiyoshi Kurosawa? Utóbbi találta ki azt a video technikát, amit a Kör japán eredetiben látsz a video jeleneteknél (a remake is nagyjából utánozza), és nem pedig Nakata, aki rendezte azt. Nakata felkérte Kiyoshi-t, hogy e technikával működjön közre a Ringu 1-hez és ez meg is történt, Kiyoshi munkáját látod a KÖR-ben (Ringu 1., 1998).


Kiyoshi Kurosawa (aki nem tévesztendő össze az idősebb, klasszikus Akira Kurosawa rendezővel) elkészítette egy évvel a klasszikus Kör (rendezte: Nakata) előtt a Kiyoshi rendezte


CURE című filmet (1997).


Abban már látható ez a fajta hatásos, zöldeskék-hangyás video technika (egyfajta rontott, lo-fi technika).


Már sajnos nem emlékszem a Pulse filmjére, és asszem a remake-t nem láttam de a Kiyoshi féle eredeti tetszett, erre emlékszem csak ebből:


"Pulse (2001); an American remake was done in 2006."


[link]


Egyébiránt bár hollywood irányába eléggé kritikus vagyok, mégis van egy Brad Pitt film, ami előtt emelem kalapom thriller/horror műfajban, AMI SZINTÉN ZÖLDESEN átszínezett, de az elejétől végig szinte:

Se7en (Seven), azaz a HETEDIK című film a 90es évek végéről.

2022. ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem horror, hanem világvége film, de fura esős és tornádós: [link]
2022. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Néhányat már láttam belőlük de szívesen újranézném azokat is. Az azonosság, Se7en és a Dark water filmek már teljesen kimentek a fejemből, jó lesz őket újra megnézni. A Post Mortem és a Cure számomra új, biztosan megnézem és a nem horror témájú filmekre is szakítok időt :)
2022. ápr. 28. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!