Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Titeket nem zavar a mostani...

Titeket nem zavar a mostani filmekben, sorozatokban egyre többet alkalmazott állandóan mozgó, remegő kézi kamerás felvétel?

Figyelt kérdés
Már lassan ott tartok, hogy amelyik filmet, sorozatot ezzel a módszerrel vették fel abba bele se kezdek, mert elszédülök pár perc után és nagyon fáraszt. Értem én, hogy trendi meg minden, de nem véletlenül találták ki a stabilizátort, meg az állvány használatát. Az oké, hogy néha tényleg megköveteli a helyzet a kézi kamera használatát, akár dramaturgiai szempontból is, de a mai filmek és sorozatok némelyikénél már nagyon elszaladt a ló ebbe az irányba. Nektek mi a véleményetek?
2022. máj. 1. 01:03
1 2
 1/12 Isti22 ***** válasza:
100%
Egyetértek.
2022. máj. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugyanezt gondolom. Élvezhetetlen lesz a film, és megfájdul a szemem, fejem. Ahogy jön egy ilyen jelenet, már kapcsolom is ki a filmet.
2022. máj. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom így olcsóbb.
2022. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TR75 ***** válasza:

Egyrészt a dinamikát hívatott érzékeltetni, másrészt könnyebb vele álcázni pl. azt, hogy a főszereplő mozgása nem olyan, mint amilyennek láttatni szeretnék (pl. én ezért nem néztem meg a Feláldozhatók folytatásait).

És ezért üdítőek például az olyan akciófilmek, mint a The Raid vagy az Ong Bak.

2022. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Zavar, de majd hozzászokunk idővel.
2022. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül vagy spórolásból csinálják így, hanem a "dokumentarista" hangulat miatt. A drámai, elkapott valóság benyomását kelti így a kép, olyan, mintha a néző ott lenne az események sűrűjében.
2022. máj. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os, Ja, csak közben a nézőnek hányingere lesz. Ezt még azzal szokták fokozni amikor ész nélkül zoomolgatnak oda vissza pontatlanul, hogy növeljék ezt az amatőr kézi kamerás feelinget, csak kb. 10 perc után a néző lekapcsolja a francba az ilyen sz@rt. Egyébként addig nem is lenne baj, ha csak ritkán elvétve alkalmaznák bizonyos jeleneteknél bizonyos eseményeknél egy filmben vagy sorozatban, de ma már annyira divatba jött ez, hogy komplett sorozatok végig ezt a fajta kameramunkát alkalmazzák.
2022. máj. 2. 11:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez gusztus dolga, én sem szeretem. Nem kell ilyet nézni, és ennyi. :) (#6)
2022. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez az igénytelenség vagy az úgy nevezett férc munka sajátja. "Kicci óccó", ma amikor futószalagon gyártják a fos filmeket, a minőség másodlagos szempont lett. Így tudják maximalizálni a profitot.
2022. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es ezzel nem teljesen értek egyet, mivel ez a kézi kamerás instabil, zoomolós kameramunka sokszor melósabb mintha stabil felvételt készítenének. Szóval szerintem még többletmelót is fektetnek abba, hogy élvezhetetlen legyen a felvétel.
2022. máj. 3. 01:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!