Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van olyan, aki nézte az...

Van olyan, aki nézte az Űrgammák sorozatot és akkoriban nem tartotta gáznak?

Figyelt kérdés
Az elejét néztem, a végét nem annyira, nem tudom, mivel fejeződött be. Utólag szinte mindenki nagyon gáznak tartja. Hát mi is próbálkoztunk ilyen sci-fivel, ha így nézed, akkor egynek elment. Azonban a politikai vonulata, na az volt igazán gáz, meg ha tényleg magas költségvetéssel készült, miközben a köztévé vetítette, nos az is. De akkoriban ki gondolt erre, aki még gyerek volt?
2022. máj. 7. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Én néztem anno, és nagyon szerettem, érdekes volt, és többször voltak benne izgalmas részek/jelenetek ! Azt mondjuk nem értem, hogy mitől lett politikai vonulata, a kormánynak mi nem tetszett benne, hiszen amúgy se rémlik belőle politikai tartalom, ráadásul akkor már évekkel túl voltunk a rendszerváltáson is, és lényegében ez egy oktató jelleggű sci-fi sorozat volt! Máig az egyetlen magyar sci-fi alkotás, ami ráadásul az űrben játszódott, és voltak benne oktatási elemek is, hogy az általános iskolások számára érdekesebbé tegye a tanulást - ennyi!

8 éves voltam, amikor elindult a sorozat, gyerekkorom meghatározó tv-műsorai között tartom számon - mind a sorozat, mind pedig a betétdala jó volt, ez utóbbira a YouTube-on szoktam is nosztalgiázni! Akik fiatalabb korosztály, akkoriban vagy utána születtek, már más világban nőttek fel, és nem veszik figyelembe a trendek változását, azok mai szemmel gáznak tartják, ez megszokott dolog, az viszont már pofátlanul szégyentelen, hogy néha nálam idősebb bloggerek is szoktak páran ugyanilyen véleménnyel lenni róla (például egy 2015-ös Origo-bejegyzés: “Húsz éve indult a ma már kínos Űrgammák) !

A végére már én se emlékszem annyira, de a neten fent van, azt tudom.

2022. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
62%
Az Űrgammák egy gyerekeknek szóló TV sorozat volt, amit a Magyar Televízió vetített 1995 november 10.-től egészen 1998. december 18.-ig. Én személy szerint 1995-ben voltam 18 éves, és 1998-ban pedig 21 éves. Bár nem az én korosztályomnak készült, de ettől függetlenül én igenis néztem! Sőt az egyik kedvencem volt. De az is igaz akkoriban (1995-1998) nem is nagyon volt mást mit nézni. Hogy gagyi volt-e? Azt nem tudom. De sokan gagyinak tartották. Sok koncerten ott voltam, és mindig telt házasok voltak. Maga az alap sorozat az Űrgammák, nem lett volna rossz. Sőt még talán élvezhető is volt. Hiszen, egy olyan gyerekeknek szóló sorozat volt amelynek szintén gyerekek voltak a fő szereplői. Ami az én véleményem: Az az hogy egyáltalán nem volt gagyi. Az Űrgammák alap ötlete, egészen jó volt. Hiszen a játékos azaz játszva tanulás volt, és a sorozat révén lehete el sajátítani az általános iskolai tananyagot. És ez egészen újszerű volt akkoriban. Politikai vetületei: Mint ismert az Űrgammák sorozathoz kapcsolódva 1996 áprilisában Cégé Zsuzsa az Űrgammák producer asszonya, az akkor még MSZP-s Schmuck Andorral össze fogva egy Xénia Láz nevű rajongói egyesületet hoztak létre. Magával a rajongói klubbal / egyesülettel szintén nem lett volna gond. Ha Schmuck Andor MSZP-s politikus nem lett volna benne. Másrészről a Xénia Láz egyesületbe, Schmuck Andoron keresztül irtózatosan nagy összegű pénzek vándoroltak a Xénia Láz egyesülethez. Ennek köszönhetően, az Űrgammák rajongói ingyenesen vehetek részt a Xénia Láz egyesület rendezvényein. Hát innen a politikai vetület. Vagyis magyarán itt folyt bele az Űrgammákba észrevétlenül a politika. Ráadásul az 1996 szeptember 28.-ai Budapest Sport csarnokbeli Xénia Láz bulinak fővédnöke az a Horn Guyla volt, aki akkoriban (1996-ban) Magyarország miniszterelnöke volt. Tehát itt megint megjelent a politika, és a közpénz. Hiszen a Xénia Láz koncerteken az Űrgammák rajongó ingyenesen vehettek részt. Ami egy Budapest Sport csarnokbeli rendezvény több 10 milliós rendezvény volt magyar forintban. Tehát így folyt össze a politikával és az állami vagy másnéven közpénzzel. Egyébként az Űrgammákkal kapcsolatban: Czégé Zsuzsának az Űrgammák producerének ennél is nagyobb álma volt. Ami soha nem valósult meg. Ugyanis a tervek közt szerepelt az Űrgammákhoz kapcsolódva, és az Űrgammákra építve. Szintén heti periódusban egy televíziós vetélkedő. Ami minden pénteken az Űrgammákat követően lett volna, és közvetlenül az Űrgammákra épülő témából lett volna. Sajnos Czégé Zsuzsa "Szarvait" ha lehet így nevezni. Le törte az akkori Magyar Televízió elnőke, és Czégé Zuzsuzsának be kellettet érnie a Xénia Láz hírekkel. Így az Űrgammákból nem lett televíziós vetélkedő. A 2015-ös Origo-bejegyzés: “Húsz éve indult a ma már kínos Űrgammák" [link] című cikk egy kicsit túlzásnak tűnik. Még Akkaris ha van némi igazság alapja. Mindösszeégében az az egészről a véleményem a következő: Hol volt hol nem egy Űrgammák. Lehet hogy sokan gagyinak tartják. Na de akkor is a mi sorozatunk volt, vagyis a magyaroké! És ha jól megnézzük azóta sincs a magyar televízióban, egyáltalán egy gyerek sorozat. Sőt semmilyen gyerek sorozat sem készült az elmúlt 24 évben. Míg hozzá teszem Norvég közszolgálati televízióban az NRK-ban ma is tele vannak saját gyártású norvég gyerek sorozatokkal. Ma ez Magyarországon nincs. Sőt egyáltalán nincs gyermekeknek szóló sorozat gyártás. Ami valljuk be, igen kinos, és döbbenetes.
2022. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!