Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gilmore girls című televízió...

A Gilmore girls című televíziós sorozatban Rory miért főszereplő? T.i elfogadjátok azt karakterfejlődésnek, ha egy ember "lecsúszik"?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom az volt a forgatókönyvírók célja Roryval, hogy bemutassák, milyen káros az, amikor az embernek minden elsőre sikerül és mindent megkap és hagyja hogy lábtörlőként bánjanak vele, mert nulla az önbecsülése.


Az rendben van, hogy lecsúszik, de teljesen el van veszve ebben a 4 évszakos különkiadásban és nem igazán látom, hogy bármi fejlődést mutatna. Nem tudja elfogadni a kudarcokat, nem tud jól bánni az emberekkel és keresi azokat akik nem bánnak vele jól, nem boldogul a munka területén sem.


Amire mondják, hogy elindult valamerre az én személyes véleményem szerint sem könyvelhető el sikernek, hiszen csak kitalálta, hogy könyvet ír, de hogy meg is valósítja-e, sikere lesz azt nem tudhatjuk.


Mindenki más a jó irányba fejlődik, Lane, Sookie, Lorelai, Luke, Jess, Emily, Paris, stb.


De Rory lecsúszik és egy helyben toporog.


Ebből kiindulva ő miért lett főszereplő? Pont a főszereplőnek kéne fejlődnie a jó irányba, ha lecsúszik akkor is fel kéne kapaszkodnia vagy olyan életet kialakítania, amelyikben boldog ebben az állapotban.


2022. máj. 11. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Ez nekem is feltűnt, gyakorlatilag egy hisztis pitsát csináltak belőle. De szerintem ez az "évad" csak rátett egy lapáttal, már ott elveszett szerintem hogy az éltanulóból, akiből bármi lehetett volna, sima firkász lett.
2022. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
A főszereplők dolga nem feltétlenül a fejlődés, hanem hogy bemutassák azt a témát/életutat amit az írók be akarnak mutatni. Ha ez a megrekedés, akkor azt.
2022. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem csak az lehet főszereplő, akinek felfelé ível az élete.
2022. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon az elején még szimpi volt, mert szeret olvasni mint én:), de aztán hamar megutáltam, idegesített, utáltam amiatt ahogy Deannel bánt, miután Jess képbe került. Onnantól én nem csodálkoztam vele kapcsolatban semmin. Csak egyre gázabb lett. 30x évesen is egy bunkó szar alak volt a sorozatban, ráadásul még munkanélküli is, aki a tetejébe fel is csináltatta magát egy eljegyzett pasival, a sajátját meg addig hanyagolta amíg az ki nem dobta. Számomra mindig Lorelai volt a főszereplő.
2022. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne a főszereplőnek sikeresnek lennie? Miért kéne mindennek happy enddel végződni?


Rory egy nagyon jó tanuló lány volt, művelt, de az élethez amúgy nem volt elég esze. A tanuláson kívül kb semmit nem is kellett tennie, mert mindenki ott volt mellette. Emellett nem volt elég ambiciozus.


Amint bekerült az egyetemre megmutatkozott milyen is, ha nem egy kisvárosban van, milyen ha "menőbb" körökben mozog stb.


Plusz nem csak ő a főszereplő Lorelais az

2022. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!