Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új Star Wars trilogiában...

Az új Star Wars trilogiában miért tartják annyian Reyt túlságosan OP-nak, amikor Luke és Anakin is pontosan ilyen volt?

Figyelt kérdés

Luke-nak volt 2 db edzése és már Vader ellen ment… Pedig Kylo Ren hol van Vadertől? Sehol.


Anakin meg már gyerekként felrobbantotta a kereskedelmi szövetség csatahajóját

Sokan felhozzák, hogy Rey parasztlányként honnam tud űrhajót vezetni meg szerelni, pedig Anakin is ugyan ezt megcsinálta.



2022. aug. 5. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagy szakértője a Star warsnak, meg az új filmekből csak részleteket láttam, de szerintem az egész dinamikája miatt.

Luke olyan szempontból nem op, hogy elbukna a császárral szemben, ha nincs ott az apja, hogy megmentse. Illetve a Luke-Vader harcra is lehet azt mondani, hogy az egész azért alakul úgy, mert Vader nem akarja megölni a fiát. Az egész inkább karakterdráma, a jó győzelmének kulcsa nem abban van, hogy erősebb, mint a rossz, hanem a karakterek közti kapcsolat, kötelék, ami döntő a végén. Lehet azt mondani, hogy a rossz inkább op, mint a jó, de ott a gyengesége, hogy nem tud kialakítani valódi köteléket és ez okozza a vesztét.

Ezzel szemben Rey győzelme azon alapszik, hogy szimplán csak erős. Nincs mögötte semmi mélyebb üzenet vagy tartalom, még akkor is ha cukormázas. Szóval szerintem sokan azt hiányolják, hogy nincs benne lélek, érték. Csak néhány űrvarázsló összeméri a pöcsét, hogy kinek van nagyobb.

2022. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az egyik új filmben pont ezt taglalta Luke, hogy mikor ő könyvekből és mindenféléből kellett tanulnia a Jedi dolgokat, addig Rey-nek semmi ilyesmire nem volt szüksége, talán akkor volt ez a jelenet amikor leégett a templom amiben a könyvek voltak - és amúgy ez ugyan az Anakin-re, ő is évekig tanulta a szakmát, Rey meg jött, látott és csinálta a Jedi dolgokat tanulás nélkül
2022. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert luke és anakin megszenvedtek azért,hogy ilyen OP-k legyenek. Renegeteget tanultak ezzel szemben rey semmit nem tett érte csak tudja a dolgokat és kész.
2022. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Luke hol tanult rengeteget? Tartott neki egy edzést Obi-Wan, miközben utaztak a Halálcsillag felé, aztán meg eltöltött egy hétvégét Yodánál a Dagobán. Aztán már ment is Vader ellen.
2022. aug. 7. 18:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Luke 10 hetet töltött a dagobán yodával , amit folymatos tanulással töltött pluszba obi is ott volt előtte aki segített neki. Aztán ķésőbb már magátol tanulta a dolgokat, de ott volt egy bemutatása annak hogy őt legalább kiképzik és segítik megtanulja az alapokat méghozza nem akarkitől obi wan és yoda tanította az egyik két legjobb jedi mester. Ezzel szemben rey semmit nem csinált. Jah és luke miután a dagobarol elment vaderhez egyből ahogy írtad vader le is darálta lukeot mert még tapasztalatlan volt.
2022. aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rey meg egyből legyőz mindenkit.
2022. aug. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó, de Vader messze jóval erősebb Kylo Rennél. Az, hogy Rey legyőzte Kylo-t, nem nagy dolog, ő kb egy padawan szintjén van, Vader megy egy sith nagyúr.
2022. aug. 7. 18:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg Kylo bele volt zúgva Reybe, 3 részen keresztül loholt utána, mint egy pincsikutya, valszeg soha nem is harcolt ellene teljes erejéből.
2022. aug. 7. 18:46
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

Ezekre a kérdésekre anno én sem kaptam érdemi választ a haterektől pedig nekem is rögtön feltánt hogy olyanért utálják szegény csajt amit előtte a másik két főhős is lazán végigtolt.

Szerintem az zavarja őket hogy egy csaj a főhős.

2022. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már sithnagyúrnal tartunk a kilencedik reszbe rey legyőzi palpatinet. Jah és luke miután kikapott vadertől az ötödik részbe ugyanúgy utána rengeteget tanult csak egyedül. Nem hiába mondja vader a hatodik részbe hogy látja új fenykardja van és kitanult mindent. Yoda is mondja neki a halála előtt hogy már minden tudás a fejébe van. Anakin meg már öreg robot kézzel,lábakkal már nem volt egy erős téma és ha erősebb is lett vna lukenal se tudta volna megölni őt mert a fia.
2022. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!