Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Darth Vadert miért nem épített...

Darth Vadert miért nem építették meg úgy, mint Grievous tábornokot?

Figyelt kérdés
Grievous a kiborg testében sokkal erősebb, atlétikusabb volt, Vadernek meg a mozgással is nehézségei voltak.

2022. aug. 13. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy elmélet, miszerint büntetésből. A császár nem akarta, hogy annyira nagyon hatékony legyen, hogy rá jelentsen veszélyt.
2022. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt hallottam, de nekem ez zavaros..


Nem azért akarta Sidious Anakint a tanítványának, mert benne volt meg a legnagyobb potenciál? Dookut ki is végeztette emiatt. Meg ugye a kettő szabályának az a lényege, hogy a következő generáció mindig legyen erősebb.


Akkor miért akarta mégis legyengíteni?

2022. aug. 14. 00:32
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Így is venne volt a legnagyobb potenciàl, a hedik gyengébvek nála.

2. Annyira azért nem bízott benne.

2022. aug. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

elvileg nem a midiclorianokon van a lenyeg? Azok nem szamitanak?

azok pedig a testben vannak


teljes Kyborgkent sokkal kevesebb midiclorianja maradt volna

2022. aug. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert Vadert úgy 30 évvel korábban alkotta meg Lucas. Akkoriban nem lehetett megoldani egy hasonló karaktert mint Grievous, plusz Vader megjelenésében kellett, hogy ijesztő legyen.
2022. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Sidious nem nagyon foglalkozott a kettő szabályával. Ő akart örökké uralkodni, ezért kereste a halhatatlanság módszerét. Vadert is dobta volna Luke-ért, aztán Reyt meg akarta szállni, hogy továbbra is ő irányíthasson, esze ágában sem volt átadni a stafétát.


Ha a legendákat vesszük, abból is kiderült, hogy nem tiszteli a Kettő szabályát. A Bane könyvekben úgy volt, hogy a szabály megköveteli a tisztes párbajt mester és tanítványa között, míg Sidious álmában ölte meg a mesterét. Igaz már Plageuies sem fair küzdelemben győzte le mesterét.


Szóval az én válaszom is az, hogy az Uralkodónak semmi szüksége nem volt egy ereje teljében lévő Darth Vaderre.

2022. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6,


Efelé mutathat az is, hogy sokáig olyan tanítványokat választott (Maul, meg a 80 éves Dooku), akikről pontosan tudta hogy nem jelenthetnek rá veszélyt.


De akkor kérdés, miért választotta egyáltalán tanítványának Anakint és utána Lukeot? Anakint még megértem, mert jediként, ha eléri a potenciálját tényleg nagyobb fenyegetés lett volna rá, mint bárki (akár Yoda is), ezért simán benne lehet, hogy direkt állította az oldalára hogy ne jelentsen veszélyt egyből és direkt küldte rá Obi-Wanra hogy roncsot csináljon belőle.


De akkor Lukera mi szükség volt, aki pontosan ugyanakkora veszélyt jelentett rá, mint Anakin a mustafari fiaskója előtt? Mert miután Luke megtagadta a sötét oldalt, oké hogy elkezdte villámokkal szórni, de azért előtte igencsak megpróbálta átcsábítani magához az öreg


,,A Bane könyvekben úgy volt, hogy a szabály megköveteli a tisztes párbajt mester és tanítványa között,"


Már Zannah sem tisztes párbajban győzte le Bane-t, hanem akkor, amikor Bane már le volt gyengülve (remegett a keze, ezt vette észre Zannah), le is akarta őt cserélni emiatt Bane, szóval ez a dolog a legelső lehetőségnél megdőlt :D


De egyébként simán gondolkodhatott Sidious úgy, hogy a sithek elérték a célját az ő vezetése alatt (Ők uralták a galaxist), ezért ő a tökéletes Sith, a "kiválasztott", a Sith'ari (A Darth Bane könyvekben van erről szó), szóval ő a Kettő Szabályának az "eredménye", akinek már nincs szüksége utódra, mert ő a tökéletes Sith.

2022. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor Lukera mi szükség volt, aki pontosan ugyanakkora veszélyt jelentett rá, mint Anakin a mustafari fiaskója előtt? Mert miután Luke megtagadta a sötét oldalt, oké hogy elkezdte villámokkal szórni, de azért előtte igencsak megpróbálta átcsábítani magához az öreg"

Úgy ítélte meg, fiatal és befolyásolható. Szerintem. De az öregnek volt egy ilyen tanítvány halmozó fétise.

2022. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jogos, Zannah valóban sokáig várt. Ilyenek ezek a Sithek, nem túl becsületesek. De a végeredmény még is egy párbaj lett, nem álmában ölte meg Bane-t. Még így is inkább betartotta a kettő szabályát Zannah, mint Sidious vagy Plageuies.


Luke szerintem vésztartaléknak kellhetett Sidiousnak, ha esetleg vele történik valami, mégse haljon ki a Sith. Esetleg vele is azt tervezte, amit később Rey-jel akart tenni, átköltözni a testébe.

Szerintem Luke nem jelentett rá akkora veszélyt, mint korábban Anakin. Luke a Jediben kb. azon a szinten lehet, mint Anakin a Klónok támadásában. Max. Persze idővel megerősödött volna, de addig őt is érhette volna akár egy baleset, vagy testrablás áldozatává vált volna.

2022. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hintalow ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszoló megmondta a tutit, az elmèletek a császár logikájáról retroaktìvak, utólag lettek "belemagyarázva" a 70-es èvekben fel sem merült egy Grievous komplexitású, alkatú ès mozgású karakter ötletszinten sem.

Vagy bábbal tudták volna megoldani, de csak közeli felvètelekkel (ès akkor is bènán nèzett volna ki) vagy stop motionnel, de az sem működik jól együtt èlő szereplőkkel.

2022. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!