Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki leírná, miről is szól...

Valaki leírná, miről is szól a Faun labirintusa című film?

Figyelt kérdés

Lakótársammal néztük együtt, de nem igazán értettük meg, annak ellenére sem, hogy a szimbolikájáról bő félórát diskuráltunk. Azt vágjuk, hogy van a valós meg a mesevilág, ami a felnőttek realitástudatát és a gyermeki fantáziáját állítja párhuzamba és az egészet elvileg a 20. századi spanyol tisztogatások korának felfogása kapcsolja össze.


Illetve a Puzsérék értelmezését -- ajánlását vagy mi a szöszt -- sem értjük igazán. Valaki elmondaná miért jó ez a film?



2022. aug. 17. 01:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


Cselekmény leírása rész.

2022. aug. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A filmet mi is láttuk, innentől a cselekményleírás nem adott nekünk újat. A lényegi értelem foglalkoztat minket.
2022. aug. 17. 01:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Pontosan én sem értettem végig, de úgy tudom nem is volt célja del Toronak hogy konkrétumokat adjon a végkifejletet illetően, magyarul sok minden a néző fantáziájára van bízva. Ami nagyjából stabil a történetet illetően, az az hogy van a kislány aki a valóság borzalmai elől egy kitalált világba menekül, de nincs konkrétan megadva hogy hol húzódik ez a határ, bár nyilván vannak részek amik már jól elhatárolhatóak (pl. a sápadt ember egyértelműen a képzelete szüleménye).

Összességében viszont eléggé elvont, és borzalmasan nehéz alkotás, de talán nem véletlenül kapott a legendák szerint negyed órás vastapsot anno a bemutatón.

2022. aug. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Számodra mit jelentett a film? És a vastaps ellenére neked tetszett? Hogy jellemeznéd?
2022. aug. 17. 01:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogyan jellemezném? Mint egy kiadós hideg zuhanyt, jó és rossz értelemben egyszerre. Nem erre számítottam mikor leültem elé. Sok filmet láttam már életemben, de ez egyike azoknak amik komoly nyomot hagytak bennem. Felkavaró, lehangoló, depresszív, viszont pont ezért zseniális. Egy elsőre fantasy köntösbe burkolt filmnek tűnő kőkemény dráma történelmi, horror és romantikus elemekkel vegyítve. Olyan film, amit nem szívesen nézel újra, de elismered a zsenialitását, és pont ettől különleges. Hogy kettős érzéseket hagy az emberben. Az én véleményem hogy mindenki nézze meg egyszer, hiába nem egy könnyed vasárnap délutáni film. Megérdemelte a díjakat amiket kapott.
2022. aug. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi tényleg nem értettük. Próbáltuk komolyan nézni, de semmi nyomot nem hagyott, csak a zavart, ami az értelmezésének nehézségéből fakad. Jó lenne tudni, hogy mire is kéne figyelni, hogy az értelem magva kivirágozzon számunkra. De kedves 5-ös, szívesen beszélgetnék veled a filmről.
2022. aug. 17. 01:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy teljesen nekem sem tiszta, mivel úgy tudom nincs egységes értelmezése, és úgy olvastam hogy ez szándékos. Többet bíz a néző képzeletére, mint egy átlagos film. Aztán hogy ez kinél mint csapódik le, azt embere válogatja.
2022. aug. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nálad hogy tudott tragikusan, elgondolkodtatóan lecsapódni? Milyen gondolatok merültek fel benned utána? Mi az az üzenet, amit szerinted érdemes lehet megfontolni?
2022. aug. 17. 01:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikusan olyan film, ami rábízza a nézőre, hogy eldöntse mit látott. Mint a Twin Peaks vagy a Lost.
2022. aug. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem kell erőltetni szerintem a filmek megértését. semmivel sem leszel kevesebb ha valamire nem jössz rá egy adott film kapcsán vagy később jössz rá. nézd meg még egyszer vagy hagyd hogy leülepedjen!
2022. aug. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!