Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Alakíthat hitelesen egy buta...

Alakíthat hitelesen egy buta színész egy okos karaktert?

Figyelt kérdés
Nem-es válaszlehetőséghez még: Nem tudja felfogni ésszel, milyen egy okos ember intelligenciája gondolkodásmódja, ezért nem tudja azon a szellemi szinten eljátszani a szerepet. Sántítani fog a karakter.

2022. aug. 21. 08:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert csak egy szerep, ha jó színész el tudja játszani.
Nem, mert nem lesz hiteles az alakítása.
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Azért ez így elég tág, mert mit/kit nevezünk butának?

Ha valaki színésznek áll és eléri, hogy szerepeket kapjon, akkor nem hiszem, hogy annyira buta lenne.

Vagy az ilyen trash youtube "sztárokat" érted buta alatt, akik Mónika shoemwban voltak stb?! Így nézve akkor nagyon elméleti a kérdés és valószínűleg a szöveg megtanulásánál elbukna a dolog.

2022. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés... Én például Johnny Deppet nem tartom egy lángésznek, viszont az Álmos völgy legendájában okos fickót alakít, szerintem elég jól. Talán detektív, vagy orvos benne, vagy a kettő keveréke, nem tudom, már régen láttam a filmet. :D De gondolkodok még hasonló színész-szerep példákon.
2022. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Onnan jött a kérdés, hogy egy riportban egy magyar rendező mondta, hogy fel tudna sorolni -de most nem fog- híres magyar színésznőket, akik nagyon buták, és olyan kérdéseket tesznek fel neki a darabról, hivogatják vele, hogy feje megfájdul.
2022. aug. 21. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes kérdés egyébként, sőt, szerintem már én is gondolkodtam hasonlón.
2022. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg egyes embereknek elég csak a szemébe nézni, hogy lásd a fejükben tátongó ürességet. Fura ez így megfogalmazva, de tényleg. Belenézel a szemébe és semmi értelem nem sugárzik belőle. Most egy ilyen színész hogy játsszon el egy zsenit? Tök érdekes...
2022. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2 egy jó példa. Áthelyezi NY-ból a rendőrség, egyértelműen rendőr. Vagy a kilencedik kapuban is - régiség-könyv ügynökként.

Amcsi színészekről nem mernék - nem ismerem őket annyira- véleményt formálni hogy mennyire intelligensek.

2022. aug. 21. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jó színész az illető, akkor el tud játszani okos szerepeket is, ez a színészet lényege. A szövege előre meg van írva, és általában nem kell pl bonyolult számításokat végezni a szerepet eljátszva sem, de max megtanulja fejből. A való életben is vannak olyan emberek, akik buták, de jól színészkednek, és sok embert be át tudnak verni.

Sokkal nehezebb az, de ilyet is láttam már, amikor egy csúnyácska színésznek/színésznőnek egy vonzó embert kell eljátszania meggyőzően.

Gerard Depardiu, Barbara Streisand kifejezetten csúnyák, de van pár jópasi/jónő szerepük. Vagy pl Julia Roberts nekem tetszik mint nő, de van pár film, amiben tud úgy nézni, hogy szépnek látom pár percig.

2022. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért sokszor előfordul, hogy zsenit alakít egy színész, de nem hiszem, hogy IQ alapján választanak hozzá embert. :D Vagy pl. láttam már remekül eljátszott pszichopata gyilkost, pedig egy átlagos ember el sem tudja képzelni, milyen folyamatok zajlanak le egy ilyen ember fejében.

De amúgy a jó/híresebb színészek között én még nem nagyon találkoztam olyannal, aki butának tűnt volna.

2022. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!