Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Streamingeknél miért nem...

Streamingeknél miért nem lehet úgy vásárolni, mint a steamen vagy az audiblen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok "kényszeres" sorozatnéző. Ez alatt azt értem, hogy nem böngészem ezeket a szolgáltatókat, hogy valamit nézhessek, hanem általában céltudatosan megvan az, ami engem érdekel és csak azt nézem meg. Viszont ilyenkor fennáll az, hogy sorozat hónapokig fut, azaz több hónapra fizetek elő egyetlen dologért. Aztán ha vége, akkor újra se tudom nézni.

Miért nem lehet úgy megoldani az egészet, mint pl. az audible? Megveszem, ami érdekel, akár előre és akármikor megnézhetem. Miért kell ez a havidíjazás úgy, hogy a megnézett sorozatot nem nézhetem újra, csak akkor, ha megint fizetek havidíjat?



2022. aug. 27. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a jogok miatt, mivel a nem saját készítő tartalmak csak ideiglenesen érhetők el a platformon (sőt a saját tartalmak is eltűnhetnek, ahogy most az HBO-nál gazdasági megszorítások vannak). Hiába vennéd meg és lenne neked folyamatosan elérhető egy tartalom, az a lejáró licencdíjak miatt akkor is eltűnne egy idő után, ha letölthető és 'bármikor' megnézhető lenne.

A másik pedig a fogyasztási szokások miatt lehet, hogy az emberek többsége nem úgy néz tartalmat ahogy te, így nem érné meg ilyen üzleti modell szerint működni, mert az újrajátszások aránya kicsi.

2022. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
De erre is van opció, csak nem streamingen. Mindennek megvan a maga helye.
2022. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Ha valamit szeretsz, azt valami módon le kell tölteni, el kell rakni magadnak, mert a streaming-kínálatból bármikor eltüntethetik. Én ezért vásárolok blurayeket.
2022. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Üzleti modell kérdése. Bármelyik étterem is megtehetné, hogy havi előfizetésért minden nap ad neked enni, mint az iskolai/munkahelyi menza. Vagy, hogy fix áras napi menüt ad. Csak nem mindegyik akar ezzel foglalkozni, mert ők inkább a la carte menü alapján akarják kiszolgálni a vendégeket. Van ahol meg mindhárom üzleti modell megfér egy cégen belül is, mert ők így döntöttek.


Amazon, Apple TV és a Google is kínál lehetőséget arra, hogy egyes filmeket megvegyél örökre bármennyiszer újra nézve, vagy kibéreld egyszer nézésre valamivel olcsóbban.

Netflix és a többiek meg a havi előfizetés mellett döntöttek, mert azt látták jobbnak. Idővel meg ezek is át fognak alakulni. Pl. egyre többet emlegetik, hogy a Netflix is behozhatja az ingyen/olcsóbban nézés lehetőségét, ha cserébe hajlandó vagy reklámokat nézni a filmek/sorozatok közben, mint a hagyományos tévében is teszed. Kinek melyik modell jön be jobban.


HBO pl. már 20 éve a hagyományos tévén is előfizetéses csatorna volt, mikor még nem nagyon volt más ilyen.

2022. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!