Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egyébként mi olyan nagy...

Egyébként mi olyan nagy durranás az American Psychoban?

Figyelt kérdés
Megnéztem a filmet, mert mostanság social median akkorát ment a dolog, de konkrétan nem értem mit "esznek" benne az emberek, vagy mitől lett ilyen felkapott? Konkrétan egy katyvasznak tűnik ami tele van vérrel, és kb ennyivel le is van zárva.

2022. aug. 30. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
A sok kiégett pszicho magára ismer a karakterben.
2022. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Hogy egy nagyon jó és vicces szatíra + Bale alakítása
2022. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Első körben: a film egy "okos" horror; szóval minél jobban tudod értelmezni hogy mit akar kritizálni, annál inkább tudod értékelni. Azaz egy a maga nemében jó filmről van szó, ami megerdemli a figyelmet.

Második körben: sok-sok éven keresztül Bateman kb olyan volt, mint manapság a Joker; volt egy rakás hülye aki nyíltan beszélt arról, hogy huuu ő teljesen olyan, mint az amerikai pszicho főszereplője, és teljesen tud azonosulni az érzéseivel..!!

Harmadik körben: egy netes meme lett ebből a jelenségből, az emberek iróniából utalgatnak vagy magára a filmre, vagy pedig azokra az idiótákra, akik eddig Bateman imádók voltak.

2022. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
A tiktok világába legjobban belemélyedt fiatal fiúk számára(amilyen én is vagyok) az Amerikai pszichó félig ironikusan, félig ténylegesen példakép. A többi pszichó film-főszereplőhöz hasonlóan. Patrick Batemannak kultusza van köztünk, mert felnézünk rá a gátlástalansága és önbizalma miatt, meg azért is, mert "sigma male".Ezért annyira felkapott, mert hozzá akar hasonlítani sok társam meg én is.(persze tudjuk, hogy ő direkt azért lett így megalkotva, hogy kifigurázzon egy emberfajtát)Ettől függetlenül nem vesszük tudomásul ezt a tényt, és pont az ellenkezőjét tesszük annak, amit elterveztek Patrick Bateman megalakításakor. Vagyis nem tanulunk a hibáiból, hanem utánozzuk. Patrick azért is szimpatikus, mert ugyanazokkal a problémákkal küzd, mint mi, csak nagyobb kaliberrel. Olyan ő, mintha jelképezne bennünket, vagy legalábbis azt az állapotot, ahova szertnénk eljutni.
2022. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A 4es tökéletesen elmondta.
nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!