Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szólsz hozzá, hogy az...

Mit szólsz hozzá, hogy az Amazon letörölteti a Rings of Power (számukra) kedvezőtlen értékeléseit az IMDB-ről?

Figyelt kérdés
Láttam már hasonlót, de ilyen mértékben még soha. Oké, az üzlet, az üzlet, de ez...
2022. szept. 2. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez várható volt.
2022. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Elég nagy ostobaságra utal a részükről, egy ilyen cenzúrázási akció gyakorlatilag csak visszafele tud elsülni.
2022. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom elszabadult megint az SJW propaganda.

Imádom a Gyűrűk ura világát, ennek ellenére (vagy inkább úgy mondom hogy ont ezért) nem fogok egy másodpercet se nézni ebből a hulladékból, a fekete hobbitok meg ez az erőszakos véleményterror pont meggyőztek róla hogy jobban járok ha kimarad. Ott vannak az eredeti filmek bővített változatai, inkább azokat nézem meg ismét. Az SJW tehet egy szívességet.

2022. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Ne felejtsétek el lepontozni epizódonként is 👍
2022. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

#3 Komolyan nem értelek. Ha imádod a Gyűrűk Ura világát, miért ülsz fel az utálkozó vonatra és bele se nézel? Látatlanban honnan tudod, hogy hulladék?


Én nagyon szeretem a Gyűrűk Ura világát és nem tudtam mire számítsak, kicsit féltem ettől a sorozattól, de megnéztem az első két részt és jó volt. Ebből még simán lehet egy jó sorozat. Semmi szentségtörő nem volt benne. Látványos volt, kedves, szerethető karakterekkel és ha történetet is jól megcsinálják egy nagyon szép előzménye lehet a filmeknek. Szerintem egyenlőre ígéretes. Kicsit furcsa volt a színes bőrű színészek, kissé önkényesen mindenhova betétele. Bár valahol aranyos szerintem, hogy pl. fekete törpnőt látunk, meg "sötét elfet". :D Szerintem olyan szinten semmiképpen nem zavaró, hogy ne lehetne élvezni tőle a sorozatot, könnyen megszokható. Őszintén szólva már a Gyűrűk Ura trilógia filmjei is hajtottak végre változtatásokat a történeten. pl. Arwen a könyvben voltaképpen nem csinál semmit, csak varrogat és azt is a legvégén tudjuk meg. Külső megjelenésében pedig Aragorn sem volt fekete hajú szürke szemű, Boromir-ról, meg Faramir-ról nem is beszélve, akik a filmben majdhogynem szőkék.


Mit szólók hozzá, hogy az IMDB-ről letörölt negatív kommenteket az Amazon? Kit érdekel? Kit érdekelnek a kommentek? Van saját véleményem és eltudom dönteni, hogy tetszik-e valami vagy sem. Komolyan azt hiszitek csak az Amazon csinál ilyeneket? Dehogy is. Ráadásul a sok komment között lefogadom még a konkurencia kommentjei is megbújnak. Minek nekünk belefolyni a bizniszbe? Ha tetszik tetszik valami, ha nem nem. Az embereknek ha nem tetszik a sorozat nem fogják nézni 5 évadon keresztül. Ha meg tetszik, akkor minek lehúzni egy jó sorozatot látatlanban?

2022. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Kit érdekel? Kit érdekelnek a kommentek? Van saját véleményem és eltudom dönteni, hogy tetszik-e valami vagy sem."


Ezzel most saját magad ellen is beszélsz, mert ha "Kit érdekelnek a kommentek?", akkor kit érdekel a kommented?

A negatív vélemény is vélemény. Semmi köze ahhoz, hogy te mit gondolsz. Ahhoz van köze, hogy más mit gondol és lényegében ezeket cenzúrázzák, mert elfogadhatatlan, hogy nem tetszik valami, amit egy olyan nagy cég, mint az Amazon csinál.


A Gyűrűk Ura világa nem csak a filmekből és a sorozatból áll, lehet a könyveket is olvasni. És nem kötelező minden adaptációt szeretni csak azért, mert benne van a nevében, hogy A Gyűrűk Ura.


Szerintem sokszor a fekete színészeket azért castingolják, hogy rasszista trolloknak tudják később titulálni azt, akinek nem tetszik a produktumuk és így diszkreditálják a véleményét.


Ha neked tetszik, akkor örülj neki, mert van mit nézned. De ha nem tetszik valakinek, akkor neki is joga van kifejteni a véleményét erről.

2022. szept. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ezzel most saját magad ellen is beszélsz, mert ha "Kit érdekelnek a kommentek?", akkor kit érdekel a kommented?"

Voltaképpen igen. Nem kell rám hallgatni. Nézd meg és meglátod. Vagy ne nézd meg, ha úgysem érdekel.


"Ahhoz van köze, hogy más mit gondol és lényegében ezeket cenzúrázzák, mert elfogadhatatlan, hogy nem tetszik valami, amit egy olyan nagy cég, mint az Amazon csinál." Nem csak az Amazon cenzúráz. Ez épp a felkapott téma, ennyi.


"A Gyűrűk Ura világa nem csak a filmekből és a sorozatból áll, lehet a könyveket is olvasni. És nem kötelező minden adaptációt szeretni csak azért, mert benne van a nevében, hogy A Gyűrűk Ura."

Olvastam a könyveket. Beleértve A Hobbitot, A Szilmarilokat, Gondolin Bukását, Beren és Luthient és a Húrin Gyermekeit. Ezek meg is vannak. Van egy pár megjelent a témában, amit nem olvastam, de azért van fogalmam a könyvekről.


"De ha nem tetszik valakinek, akkor neki is joga van kifejteni a véleményét erről."

Ha figyeltél, akkor észreveszed, hogy a válaszom nagy része a #3 válaszolónak szól, akinek nem nem tetszett a sorozat, hanem meg se akarja nézni, mert előre eldöntötte, hogy rossz, amiért az Amazon csinálta. Látatlanul. Ez nem vélemény nyilvánítás, hanem épp ellenkezője. Negatív hype és befolyásoltság. Azt hiszitek a cenzúra ellen küzdötök, miközben az orrotoknál fogva vezetnek titeket és nincs önálló véleményetek ezáltal.

Nekem meg ezzel van bajom és ezért írtam.

Ha valakinek nem tetszik, szíve joga. De előre eldönteni, hogy rossz, az már kissé furcsa. Inkább vall csordaszellemre, mint önálló véleményre.


Most komolyan, ha az Amazon leszedte a negatív kommenteket, akkor mi van? Megnézel egy részt belőle és ennyi. Figyelj, ha nekem az égig magasztalják a Sárkányok Házát, akkor sem fogom tovább nézni, mivel már az első részt is untam és egyébként sem szeretem a Trónok Harcát bárki-bármit mondjon. Listázhatnám mi a bajom vele. Évekig hallgattam, hogy Havasi John így-úgy, mégse tudom mi a vége, mert az egész nem jött be és még unalmasnak is tartottam. Most tettem egy próbát a Sárkányok Házával, hátha javult valamit a színvonal, de szerintem nem. Ez is pont olyan volt, mint amire emlékeztem. Ülnek egy asztalnál és trécselnek, majd ülnek valahol máshol és beszélnek a semmiről, ármánykodnak, hogyan szerezzék meg vagy tartsák meg a trónt. Közben néha indokolatlanul explicit módon közösülnek, hogy ne tűnjön fel, mennyire nem halad a történet, majd meghal valaki. Egy kínszenvedés volt az elsőrész, a másodiknak már a feléig sem jutottam. Na, most ez mit érdekli azokat, akiknek tetszik? Ha ezt leírom az IMDB-n akkor mi lesz? A kőkemény Trónok Harca fan, majd nem fogja nézni? Ugyan.

2022. szept. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha ezt leírom az IMDB-n akkor mi lesz? A kőkemény Trónok Harca fan, majd nem fogja nézni?"


A vélemény nem egészen arra való szerintem, hogy mást befolyásolj vele (legalábbis nem ilyen egyszerűen), szimplán csak kiadod magadból azt, amire gondolsz.

Én soha nem csak annyit nézek, hogy ki hogyan értékelte, hanem azt is (ha van rá lehetőség), hogy ez a személy, hogyan értékelt más dolgokat, amiket én szeretek vagy éppen utálok. És ebből összegzem azt, hogy érdemes valamit bepróbálnom vagy nem.

Pl. én szeretem Martin és Tolkien világát is és abból amit írtál, nem biztos, hogy sokat befolyásolna a véleményed engem, mert fele-fele arányban utálsz és szeretsz valamit, amiknél nálam mindkét esetben pozitív irányba billen a mérleg. Tehát max 50%-ban egyezik az ízlésünk. Ami nem sok.

Viszont ha most jönne valaki és mindig törölné azt a részt, amit a Trónok harcáról írtál, akkor csak az maradna, hogy szereted Tolkient, nincs más információm az ízlésedről és teljesen feleslegesen elkezdek valamit, amit utálni fogok, mert azt gondolom, hogy a mi ízlésünk 100%-ban azonos.

Cenzúra nélkül viszont lehet keresek egy olyan véleményt, akinek az ízlése jobban hasonlít az enyémhez (tehát pl. szereti Martint és Tolkient is).

Persze általában ehhez több egyezés kell. Könyveknél, molyon egyszerűbb.


A lényeg, hogy sokszor a negatív vélemény is segít. Főleg akkor, ha nem csak egy véleményt nézünk, hanem egy személynél többet és így egy kép alakul ki az ízléséről bennünk: hasonlít a sajátomra vagy nem.

A negatívak eltörlése (és most nem a review bombingra gondolok) manipuláció szerintem. Ami nem túl bizalomgerjesztő dolog.


A másik, hogy az előzetesek arra vannak, hogy kedvet csináljanak az adott filmhez/sorozathoz. Az előzetes is lehet annyira visszatetsző, hogy már az alapján tudjuk ez a film bizony nem fog érdekelni, nem fogom megnézni. Ebben semmi rossz nincs, mert elvileg erre lettek kitalálva az előzetesek.

2022. szept. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem sokszor a fekete színészeket azért castingolják, hogy rasszista trolloknak tudják később titulálni azt, akinek nem tetszik a produktumuk és így diszkreditálják a véleményét."


Ez azért túlzás. Nem hiszem.

Egyébként a fekete színészekkel semmi baj. Csak azért fura egy kicsit a sorozatban mert mindenhol ott vannak. Minden fajban. Az emberek között nem lenne baj, de a tündék, törpök között már kicsit furák. De voltaképpen miért ne? Tulajdonképpen akár lehetnek közöttük is. Őszintén szólva nem hinném, hogy Tolkient különösebben zavarná. Bár ő valószínűleg valahogy megoldaná, hogy pl. a déli-törpök sötétebb bőrűek, vagy ilyesmi... Szóval voltaképpen nem lógnak ki annyira a történetből. Nem elképzelhetetlen a dolog, csak kicsit szokatlan.

2022. szept. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, a feketék valószínűleg azért szokatlanok, mert nincs logika abban, ahogyan integrálják őket a világba.

Tolkiennek szerintem sem lenne vele alapjaiban baja. A regény lényege részben az is, hogy a különféle kultúrájú és háttérrel rendelkező fajok összefognak egy közös cél érdekében.

De ja, biztosan okosabban oldaná meg.

2022. szept. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!