Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A "2001: Űrodüsszeia" című...

A "2001: Űrodüsszeia" című film minden idők legjobb sci-fi alkotása?

Figyelt kérdés

2001: Űrodüsszeia


[link]



2022. szept. 10. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2022. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2022. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Erre nem lehet korrekt választ adni, mert a megítélése szubjektív. Az adott linken sem állítják ezt. Nálam pld. a legjobb a Csillagok között, de ha nem ragaszkodunk a sci-fi "sci"-jéhez, akkor a Donnie Darko és a Moon.

Az biztos hogy alapmű.

2022. szept. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2022. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Blade Runner a best.
2022. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

sci-fi rajongó vagyok, ha ez a válasz szempontjából bármit is jelent, és ezt nem érvként, hanem tényként említem.


Szóval, személy szerint kifejezetten unalmas, nehezen értelmezhető alkotásnak tartom. Tény, hogy óriási kultusza van, de érzésem szerint ez a többségnél inkább sznobéria, mintsem valódi rajongás. A Szárnyas fejvadász, a Mátrix (1.), az 1984 vagy a Hold című sci-fi szerintem sokkal jobb alkotás, hogy csak ezt a négyet említsem.

2022. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Isti22 ***** válasza:
58%
Igen, és nemcsak sci-fi kategóriában, hanem az egész filmművészet egyik legjobbja, majdnem minden szempontból tökéletes.
2022. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Majdnem minden szempontból tökéletes. Ja, csak hogy a filmeknek a legfontosabb dolga, hogy szórakoztassanak. Én értem, hogy technikailag nagyon jó és, hogy brutálisan látványos ahhoz képest, hogy mikori film (ebben kiemelkedő), de hogy én szinte egy percét sem élveztem az is biztos. Szamomra rohadt unalmas és vontatott volt, ez inkább tipikusan az a film, ami a hozzáértőknek sokat adhat, az egyszerű filmfogyasztónak keveset. Márpedig nem szabad szétszedni a kettőt, ha valaki olyat kérdez, hogy ez a legjobb sci-fi avagy sem. Nincs bajom azzal, hogy egy film rétegfilm és nem mindenkinek készül, de akkor az előbbi "címről" ez lemondhat.
2022. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

"ez inkább tipikusan az a film, ami a hozzáértőknek sokat adhat"


Hozzáértő vagyok, és nekem nem sokat adott...

2022. szept. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22%
Pont ezért fogalmaztam úgy, hogy adhat. Kérlek, értelmezzük úgy a mondatot, ahogyan írom. :)
2022. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!