Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » UHD film megfelelő programmal...

UHD film megfelelő programmal történő átkódolása után (20 Mbps, x264, a használt hardverek miatt 1920x1080p felbontásra állítva) a kép egészen fakó, színeket gyengén megjelenítő, olyan "viaszos" némely esetben, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Próbálkozom egyelőre, mert a full HD-s filmekről készített 1080p ripek minőségéhez képest van amelyik sokkal jobban néz ki a fent említett manőverrel, ugyanezen a PC-n, ha UHD az alapanyag. De van, amelyik meg ez a fakó randaság lesz, kb. élvezhetetlen. Mitől függ ez a dolog? Nem értek hozzá, egy kis magyarázat jólesne, köszi. (Ha tudom az okát, hogy mit kell megnézzek a leírásában, akkor tudnék esetleg választani, melyiket érdemes átkódolnom).
2022. szept. 10. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Első tippre nagy valószínűséggel HDR (High Dynamic Range) verziót töltesz le és egy olyan megjelenítőn akarod nézni, ami nem támogatja a HDR funkciót. Akkor szokott ilyen fakó, szürkés kép lenni. De ebben az esetben, már az eredeti állapotban is ilyennek kellene látnod, még az átkódolás előtt.


HDR verzió mintakép:

[link]


SDR (Standard Dynamic Range) verzió mintakép:

[link]

2022. szept. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, én is valami ilyesmit gondoltam, biztosan ez az ok. Biztos hülye kérdés, de a HDR--> SDR konverzió lehetséges, amikor 1080p ripet készítek belőle? Ha igen, akkor mivel, hogyan? És egyáltalán, az így kialakuló színvilágnak mennyire lesz majd köze a "valóságoshoz"? Köszi
2022. szept. 11. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!