Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Stanley Kubrick legjobb filmje?

Stanley Kubrick legjobb filmje?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 07:54
A kérdező szavazást indított:
Fear and desire
Paths of glory
Lolita
Dr. Strangelove
2001: A space odyssey
A clockwork orange
Barry Lyndon
The shining
Eyes Wide Shut
Egyéb (kommentbe írd le)
27 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Acéllövedék (Full Metal Jacket)


Legalábbis számomra

2022. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nehezen tudnék választani a 2001: Űrodüsszeia, a Mechanikus narancs, a Barry Lyndon és a Ragyogás közt, mind a négyet tökéletesnek tartom.
2022. szept. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a Spartacus.


A Clockwork Orange is nagyon jó, mondhatni tökéletes adaptáció, viszont még mindig jobb élmény elolvasni a könyvet… Örülök, hogy hamarabb olvastam a könyvet, mint hogy a filmet láttam volna.


2001 is remek film, az egyik legjobb ilyen filozofikus sci-fi, kötelező darab és azt is meg merném kockáztatni, hogy nem csak az egyik legjobb Kubrick film, de az egyik legjobb film ever.

Viszont a könyvet abból nem olvastam és egy adaptációt végülis mégis csak ahhoz kell mérni (szerintem)…



A Lolita szerintem egy kifejezetten rossz adaptáció, a könyv mindenképpen jobb, na meg ugye eléggé más… Ennek vannak érthető okai, de alapvetően a Kubrick adaptációkra nem ez jellemző, hanem a legtöbb szinte ugyanaz mint a könyv amiből készült.


A Full Metal Jacket az rendelkezik egy jó mondanivalóval, vannak benne jó jelenetek, de a film összességében számomra nem volt élvezhető…


A Ragyogás az egy olyan film aminél sosem értettem, hogy miért szeretik ennyien… Horrornak nem jó, mert nem ijesztő. Nem látom, hogy lenne bármi mondanivalója… A színészi alakítások szerintem kifejezetten rosszak benne, még Nicholson is rosszul játszik benne (véleményem szerint), pedig Ő az egyik kedvenc színészem… Szenvedés végignézni azt a filmet és a végén mindig azt érzem, hogy idő pazarlás volt.


A Dr. Strangelove viszont zseniális film, mivel a Spartacus nincs a felsorolásban, így arra szavaztam.

2022. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindegyikben vannak jelenetek, amikor tágra nyílik a szemed.
2022. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 De La Cruse ***** válasza:
Full metal jecket
2022. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!