Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a teaser,...

Mi a különbség a teaser, trailer, clip, special look között?

Figyelt kérdés

A Comic-Con trailer is hivatalos trailernek számít?


Mit jelent mozis verzióknál az, hogy trailer A és trailer B? Ott miért nem a hagyományos trailer 1 és trailer 2 jelölést használják?


Ezeken kívül van más is?



2022. szept. 17. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A teaser az, amit a legtöbbször nem is érdemes megnézni, mert olyan emberek csinálják, akik valakit szeretnének látni valamilyen filmben, ezért az összes eddigi létező filmjéből válogatnak olyan részeket, amiket egymáshoz kapcsolva kialakulhat egy kép az új filmről, ami a legtöbb esetben még csak nem is létezik! Ezt a special look-ot mostanában láttam először, de számomra semmit nem jelentett. Hozzákapcsolták valamihez, amit mindenki tud amúgy is. (Andor + Rogue One). A többi számomra is rejtély 😂, de valaki biztosan tudja, hogy miért KELL, hogy ez legyen a neve.
2022. szept. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még egy kifejezést találtam, ami elő szokott jönni és nem világos a jelentése:


Legacy Trailer

2022. szept. 21. 17:33
 3/6 A kérdező kommentje:

Például itt:

https://www.youtube.com/watch?v=P5bj6WvfFNg


Konkrétan a Batman és Supermanből vannak bevágva jelenetek... Ez alapján a Legacy Trailer az a filmnek az előzményeit hivatott bemutatni vagy...?

2022. szept. 21. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak ilyenek vannak, hanem olyanok is, hogy Modern, 80-s Style vagy Dark Side, vagy TV Trailer, meg mit tudom én, miket találnak ki. Ami azt illeti, ha normális dolgot szeretnél látni, akkor az Official Trailer a megfelelő. Minden más csak becsapás, bár sokszor arra is ráírják, hogy official, ami nem is az, mert mindenki tudja, hogy még pl kérdőjel a folytatás, hiszen csak most ment le az eredeti film. A TV-s Trailer is megfelelő lehet, de az max fél perc.
2022. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, de engem az érdekelne mi alapján dől ez el. Például ha állásinterjún megkérdezné egy filmes cég és el kellene tudni mondani, hogy mik a különbségek között.
2022. szept. 22. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rá értelmes, megindokolható válasz. Én azt látom, hogy úgy nevezik el, ahogy akarják. Hivatalosan is vannak teaserek, nemcsak a rajongók állítanak elő ilyeneket. Kb annyi értelme van megkeresni a helyes magyarázatot, mint kitalálni, hogy a hot dog szendvics-e. Nagyon jó viták vannak erről, de egyiknek sincs értelme. Ennyi erővel azt is kitalálhatnánk, hogy melyik autónak miért az a típusneve, ami. Van amelyikre van magyarázat, van, amelyikre nincs. Szerintem ne ezzel töltsd az időd, vannak jobb elfoglaltságok is.
2022. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!