Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy régi magyar filmet keresek...

Egy régi magyar filmet keresek - mi lehet a címe? Ismeri esetleg valaki?

Figyelt kérdés

Régi magyar(?) film, fekete-fehér(ben láttam én).


A történet feltételezhetően (a szereplők viselkedése és a környezet) a Horthy-rendszerben vagy még azelőtt játszódik, a film maga szerintem inkább a világháború után készülhetett, de még a fekete-fehér időszakban. A főszereplő egy idős juhász(?), és a fia is szerepel. A lényeg, hogy az öreg nagyon vallásos, hisz a végítéletben meg a feltámadásban (abban amikor megszólalnak az ércharsonák és elnyerik a jutalmat a jó emberek). Nagyon rossz körülmények között élnek egy gazdag ember telkén, az istállóban (vagy valami ehhez hasonlóban) alszanak, alig van ételük... De az öreg mindig optimista marad a vallási meggyőződése miatt.


Aztán meghalnak, és jön a végső ítélet, de akkor is a "régi sorrendbe" kellene állnia, ahol ő megint rosszul járna és nem számít az erkölcsi fölénye. Az öreg vissza is megy a "föld alá" és közli az angyalokkal(?) hogy őt ne ébresszék fel még egyszer.


A színészi játék nagyon jó, de én magam nem emlékszem kik játszottak benne.


Bocsánat, ha a leírás nagyon rossz volt. Bármilyen tippet elfogadok, előre is köszönöm a segítséget!



#ítélet #Végítélet #isten bárányai #szegény idős bácsika #nincs remény #elgondolkodtató történet
2022. szept. 20. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tamási Áron - Rendes feltámadás a novella, ami alapján készült. Magát a filmet nem tudom meg mondani.
2022. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1.


Köszönöm! Valóban ez lesz az, csak épp elérhetetlen a neten ez a film - jellemző! Pedig azt gondoltam volna, hogy egy ilyen régi filmet sok helyen megosztanak.

2022. szept. 20. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!