Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a legjobb íjász A Gyűrűk...

Ki a legjobb íjász A Gyűrűk Urában?

Figyelt kérdés

2022. szept. 23. 21:37
A kérdező szavazást indított:
Legolas
Kili
Tauriel
Bard
Aragorn
Glamdring
20 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen Legolas. Taurielnél kezdjük ott, hogy ő benne sincs az eredeti könyvben, így a képességeit csak A hobbit filmek alapján tudjuk felmérni, az alapján pedig ügyes harcos de nem kiemelkedő a tündék között. A törpök is jó íjászok de itt megint Legolashoz hasonlítanék, szerintem nem lehet egy lapon említeni őket. Letolásnak fő fegyverei az íj és a kés, a könyvben egyszer még egy repülő nazgult is lenyilaz és számtalanszor megmenti a többieket a harctudásával. Aragorn is nagyon erős, mégis ő inkább a kardot preferálja, nem az íjat.

Glamdring alakját most nem tudom felidézni, régen olvastam a könyveket.

Összegezve: Legolas

2023. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Narsil ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül Legolas, bár hozzátehetjük, hogy Kili és Bard csak említés szinten szerepel a Gyűrűk urában, Glambdring egy tárgy, Tauriel pedig egyáltalán nem szerepel benne.


Ha Tolkien teljes világára vonatkozott a kérdés, akkor talán Beleg Cúthalion.

2023. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!