Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mikor adtak ki utoljára...

Mikor adtak ki utoljára filmet VHS-be?

Figyelt kérdés

2022. okt. 7. 16:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Hülyék, hogy az új filmeket már nem adják ki rá
2022. okt. 7. 16:50
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
2006-ban, az Erőszakos múlt című filmet.
2022. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Milyen hülyék, hogy haladnak a korral és nettó 3 ember miatt nem forgalmaznak vhs-eket... Olyan hülyék...
2022. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van egy kisebb gyűjteményem 100 kazettából. A VHS-nek lelke van. Egyik formátum se hozza azt az éeltérzést. Sok tékás meg az utcára került. abba se gondoltak bele hány ember munkáját veszik el ezzel?
2022. okt. 7. 17:04
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
VHS, VHS... Miért nem diafilmen nézed a dájhárdot?
2022. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Mi van, sikerült megjavíttatni a Philips videómagnót?

És mi van a muzsik centerrel?

2022. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
#6 Sajnos már kevesen vállalják a javításukat, alkatrész is nehezen beszerezhető már a magnókhoz sajnos. Van egy öreg faszi erdélybe neki szenvedélye a retró cuccok, hozzá átszoktam vinni ha összegyűlik pár javítanivaló. Sajnos a mai filmek mind szarok, a régi nagy klasszikusokon nőttem fel: Rémálom az Elm utcában, Hellraiser 1,2,3, Die Hard 1-2-3, és még sorolhatnám. VHS-en nézve ezeknek a filmeknek hatalmas hangulatuk volt és van a mai napig. Die Hard 1-et én az első Vass Gábor-os szinkronnal ajánlom, mert jobban sikerült mint a zújabb Dörner Györgyös szinkron. Hiába szeretem jobban Dörnert willis hangjának,e z a szinkron mégsem sikerült annyira jól és Alan Rickman is sokkal jobb Helyey László hangjával.
2022. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Honnan veszed, hogy a tékások utcára kerültek? Hol van előírva, hogy tékában csak VHS lehet? Sehol, a téka lényegében filmek HORDOZÓN történő kölcsönzésével foglalkozik/foglalkozott, a VHS korszak lejártával átálltak Ők is DVD, majd Blu Ray kölcsönzésére, én legalábbis láttam ilyet, és csak később a filmek online elérhetősége tett be a legtöbbnek, de pár téka még ma is működik!

Igaz hogy a hordozós filmekkel van egy életérzés, de ez általánosságban igaz mindegyikre, nem csak a VHS-re!

A DVD és Blu Ray filmeknek nagyobb a felbontásuk, ami élesebb képet is hoz magával, ráadásul pörgetés helyett a jelenetek közvetlen elérése egyszerűbb és gyorsabb, a hangváltás és felirat kapcsolás pedig olyan extrák, amiket VHS-en nem tudsz beállítani! Ráadásul ha vigyázol rájuk, akkor a lemez akár örökéletű is lehet, míg a mágnesszalag egy idő után mindenképp elernyed, és a felvétel odavész!

Amúgy nem tudom pontosan hogy a gyári filmes VHS-kazettákat mikor szüntették meg, de a videómagnók gyártását csak 2016-ban, utolsónak a Funai cég! 2006-ban középiskolai ballagásomra kaptam egy DVD-lejátszót, másnap mentem bevásárolni hozzá filmekből, és akkor még javában kaphatók voltak VHS-filmek is!

2022. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Mégis miért kéen gyártaniuk amikor nemhogy a VHS de még a DVD és a BD korszaka is leáldozik, igaz a BD már amúgy sem lett sose akkora sláger, simán mert minden ott online pillanatok alatt sokkal jobb minőségben.
2022. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Megértem a kérdezőt én is VHS en nőttem fel egy részben, vettem is fel magamnak a TV ből dolgokat VHS re pedig nem vagyok olyan öreg csak 20 éves.

De utána jött a DVD és igazából van 1 fajta feelingje a VHS nek de megértem, hogy kivonták a forgalomból végérvényesen. Sérülékeny, nagy helyet foglal, minden lejátszásnál kopott a szalag és egyre roszabb volt a rajta lévő anyag. Tényleg nem egy praktikus dolog már így a DVD és Blu ray mellett. Tényleg annyira kevesen vennék, hogy veszteséges lenne ezeket gyártani.

2022. okt. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!