Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Szomszédok c. sorozatban...

A Szomszédok c. sorozatban miért nem használták sohasem a csokoládé és a fagylalt szó rövidített formáit?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége csokit meg fagyit mond általában. De a Szomszédokban senki se mondta így, ott mindig csokoládé és fagylalt volt akár gyerek volt a szereplő, akár időskorú.

2022. okt. 17. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
sosem néztem, de ez lol
2022. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

A Szomszédok életszerűsége a nullához közelített. Az irodalmi nyelvet használták. Abban az időben ez elvárás volt minden műsorban.

Öreg vagyok, már nem emlékszem boldogult fiatalságomra, de 99%-ban biztos vagyok benne, hogy ilyen szavak semmifél műsorban nem fordulhattak elő: spiné, kaja, franc, lotyó, tróger, pia stb.

Mondjuk egy széfet nem sikerült elsőre kinyitni, a bűnöző biztosan nem mondott olyant, hogy mit szarakodsz már annyit, te kétbalkezes hülye. Helyette: Kedves barátom! Olybá tűnik, hogy ezúttal ennek a páncélszekrénynek a megfúrása némi nehézségbe ütközik. Na jó ez sem. De a kettő közül utóbbi volt az esélyesebb.

Volt egy legendás sorozat a rádióban. A Szabó család. Eredetileg csak egy hangjáték lett volna, aztán évtizedekig maradt. És látszólag a hétköznapi emberek mindennapjaival foglalkozott, de valójában – ha nem is direkt módon – pártpropaganda volt. A „bemondta a rádió” is onnan származik.

A Szomszédok ennek afféle televíziós mása akart lenni.

Kezdetben népszerű volt, de konkurens csatornák nem léteztek. Aztán egyre kínosabb lett a hamissága. És az idióta bölcsességek a végén.

2022. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdetben népszerű volt, de konkurens csatornák nem léteztek. Aztán egyre kínosabb lett a hamissága. És az idióta bölcsességek a végén."


Aztán a Barátok közt és társai sem az élet szerűségéről volt híres. Sőt!

2022. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

#3

Szerintem is tök hihetetlen, hogy emberek egymást fúrják örökségért, meg egy cég részvényeiért.

2022. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz, mert olykor használták.
ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(bizonyára ezekben az esetekben a színészek vagy elfelejtették a szövegüket, vagy maguk is már kínosnak érezték :) ) - előző voltam
ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!