Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » House of the dragon: mi a...

House of the dragon: mi a véleményetek erről? 10. rész spoiler, WTF megint

Figyelt kérdés

Szóval a kiszivárgott részek alapján Aemond csak véletlenül öli meg Luke-ot és Arraxot, mert elveszti Vhagar felett a kontrollt. xD

Ez jó, vicces vagy nagyon rossz?



2022. okt. 21. 22:56
A kérdező szavazást indított:
ez így jó
nagyon vicces
uh
21 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges elemezgetni, míg ki nem jön a teljes epizód.
2022. okt. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kiszivárgott a teljes epizód...

Aemond próbálja megállítani Vhagart és ráparancsolni, hogy álljon le, de Vhagar irányíthatlan lesz.

2022. okt. 21. 23:26
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a részletekről hallottam, nem tudtam, hogy a teljes kijutott. Mindenesetre nem fogom megnézni, hadd maradjon meg a hétfő esti nagyképernyős szeánsz.

A leírtak alapján nincs bajom ezzel. Lehet én vagyok vele egyedül, de nekem Aemond nem tűnik egy agresszív pszichopatának, aki gyilkol ezerrel. Inkább ilyen Daemonhoz hasonló figurának mondanám. Bár azt nem értem, hogy Vhagar miért nem hallgat rá.

2022. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Lehet azért, amiért Charizard sem hallgatott Ashre.


De ez jó, mert alternatíva lehetett volna arra, hogy miért égeti le Drogon Királyvárt és nem kellett volna Danynek öt perc alatt "megőrülni".

Már ha ez, hogy a sárkány nem mindig engedelmeskedik a lovasának kánon és Martintól jön.

Lehet egyes sárkányok ha nagyon beindulnak, akkor tényleg megvadulnak és nem állnak le.

2022. okt. 21. 23:48
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj ezzel a változtatással. A Tűz és vér sokszor írja is, hogy a sárkányok nem lovak. Van ugyan valamiféle, meg nem magyarázott kötődés a sárkány és a lovasa között, de a sárkány soha nem lesz olyan szelíd mint egy ló, mindig vad marad. És azt se feledjük el, hogy Aemond nem az első lovasa Vhagarnak. Nem tudjuk, hogy ez a sárkány-lovas kapcsolat a lovasváltással miben és mennyiben változik, esetleg gyengül.
2022. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem mindegy, hogy a lovas hogyan viszonyul a sárkányhoz. Dany pl. a gyerekeinek tartotta őket. Rhaenyra és Daemon sárkányrepülős jeleneteiből süt a szimbiotizmus, a tisztelet. Laena is nagyon tisztelte Vhagart. Aemond ezzel szemben úgy tekint rá a kezdetektől fogva, mint valami luxuscikkre, ami JÁR NEKI, mert születési előjogok, blabla. Az első perctől kezdve meg sem próbált kapcsolatot teremteni vele, hanem álmában felmászott rá, mint egy közönséges, élettelen járműre. Ennek fényében nem csoda, hogy a sárkány sem tiszteli úgy őt, mint Laenát, hogy nem bízza rá magát vakon Aemondra, és ellenszegül vele, ha úgy alakul.
2022. okt. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Azért Dany is elveszti az irányítást a sárkányai felett. Drogon nem engedelmeskedik neki az 5. évad végén, a másik kettő pedig teljesen elvadul.

Csak ezt a plotot dobják a 6. évadra és a másik kettő ezután csak Drogon kiterjesztése.

Ráadásul Rhaegal a 8. évadban Jonhoz kötődik és mégis valamiért Danyt követi. Az is elég fura volt.

2022. okt. 22. 10:54
 8/24 anonim ***** válasza:

A másik kettő azért Drogon kiterjesztése, mert ez kb. egy raj, és Drogon a legdominánsabb példány.

Rhaegal nem kötődött Jonhoz Dany helyett, csak mivel Targaryen és Dany odavitte neki, magához engedte.

2022. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ha nem kötődött volna hozzá, akkor nem engedi a hátára és repül vele. A sárkány és a lovasa közt mindig kötelék van. Egy ember nem tud több sárkányhoz kötődni, Dany sem.

Milyen raj? A sárkányok önállóak.

2022. okt. 22. 16:00
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha több sárkány él együtt, akkor annak "horde" vagy magyarul raj/horda/klán a megnevezése, amin belül hierarchia áll fenn. A GoT sárkányai wyvernek, amik primitívebb sárkányoknak számítanak, így náluk ez hatványozottan fennáll.
2022. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!