Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki volt a kedvenc szereplőtök...

Ki volt a kedvenc szereplőtök a House of the Dragon első évadából? (Miért?)

Figyelt kérdés

2022. okt. 24. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem igazán tudnék kedvencet mondani, mert számomra mindegyik eléggé érdekes volt. Habár nálam Aegont, Rhaenyst és Laryst elrontották egy kicsit, a három értelmetlen 9. részes (bónusz 8.. részes) jelenetük miatt (erőszakolás és fura gyerekverekedős fétis, felesleges megzavarása a koronázós jeleneteknek és a lábfétis). Azt hiszem mindhárman többek lennének a perverziók és a YESSS QUEEN nélkül.

Sajna senki sem egy Jaime Lannister, de nagyon szeretem Alicentet, Aemondot, Helaenát és aki a legjobban kiemelkedett az Viserys. Mindenki azt mondta róla, hogy gyenge, pedig csak felelősségteljesen próbált uralkodni és megtartani a békét.

Aki szerintem tényleg érdekes lehetett volna (ha nem teszik perverz erőszakolóvá) az Aegon. Érdekes lett volna olyan személyt látni uralkodni, aki nem akarja a trónt, nem akarja a felelősséget és mégis meg kell vele birkóznia, anélkül, hogy felesleges sokkolós jelenetekkel beteg agyúvá teszik (mint amikor Meryn Trantból pedofilt csináltak, mert nem lehet valaki morálisan szürke, ha vakon követi a parancsokat, a szabályokat, stb.).

Szóval azt hiszem Aegon lenne az igazán kedvencem, az új Jaime, ha nem rontották volna ennyire el a felesleges szadival.

Ezt nagyon sajnálom. De várom a második felvonást kíváncsian (még).

2022. okt. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudok kiemelni egyvalakit, mert senki nem fekete vagy fehér. Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai.

- Viserys: ő az aki ugyan nem volt valami nagy király, ennek ellenére az ő uralkodása alatt béke volt, szóval én nem tartom gyengekezűnek. Nyilván a betegsége megtörte, belefáradt, de az az utolsó végigvonulása a trónig a lánya érdekében, az ütött.

- Alicent: őt inkább sajnlom mert Otto bábja. Nem igazán tudta mibe keveredik amikor hozzáment Viseryshez. Viszont nem egy Cersei 2.0, tehát ok nélkül nem kegyetlenkedik. Legalábbis, eddig nem. Erre a legjobb példa a szolgálólány esete. Simán megölethette volna miután tudomást szerzett arról mit tett vele Aegon, de mégse tette.

- Daemon: ő nagyon anbivalens. Egyik részben utálom, a másikban meg imádom. Most szintén olyan rész volt amiben nekem nagyon szimpatikus volt. Igen, van benne tűz, háborút akar de a felesége érdekében teszi. Rhaenyra megkoronázása szintén megható volt, vagy amikor ott állt mellette és együtt gyászolták Visenyát és később Luceryst (aki nem Daemon fia). És igen, tudom mit fog még elrendelni (Vér és Sajt) de ettől nem tudom utálni.

- Rhaenys: ő egy nagyon badass karakter. Simán felégethette volna a Szentélyt az egész néppel együtt, de nem tette. Spekulál és helyezkedik, jól csinálja. Még a saját férjének is beolvas, ezt nagyon bírom benne.

2022. okt. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Mondanám, hogy Daemon, de annyira keveset láttunk belőle, hogy nem fogott meg igazán, pedig a karakter maga jó, gondolom majd a 3. évadban több szerepet kap.


Kedvenceim amúgy sem nagyon szoktak lenni, de ha muszáj lenne választani akkor talán Rhaenyrát mondanám. Ő kapta a legtöbb játékidőt, az új színésznő egyébként is jó, csak nehezen szoktam meg a váltást, mert nem is hasonlítottak. Ő sem fekete fehér, de azért mégis igyekszik logikusan cselekedni és nem elvorult idiótaként. Aztán majd meglátjuk így, a 10. részben történtek után, hogy mit lép.

2022. okt. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

A színészi teljesítmény fogalmazzunk finoman eléggé közepes volt az első évadban. Egyetlen színészt se lehetne kiemelni. Paddy Considie játékára mondják hogy jó, de szerintem ő is csak max. 4-es alára hozta. A GOT-ban ezerszer jobb színészi játékkal lehetett találkozni (igaz abban olyan rutinos profik voltak mint pl. Lena Headey, Sean Bean).

A karakterek kidolgozása, dramaturgiailag a jellemformálása inkább kettes alá.

Lehet hogy a könyv jó (bevallom nem olvastam), de az adaptáció most nem sikerült. Messze nem hozza azt az izgalmat, fordulatos történetvezetést mint a GOT első évada. Nagyon sokszor leül az egész, túl sablonos. Egy középszerű, drágán forgatott sárkányos-kosztümös, vonatott történetvezetésű szappanoperára futotta csak a készítőktől.

2022. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

"Lehet hogy a könyv jó (bevallom nem olvastam), de az adaptáció most nem sikerült. Messze nem hozza azt az izgalmat, fordulatos történetvezetést mint a GOT első évada. Nagyon sokszor leül az egész, túl sablonos. Egy középszerű, drágán forgatott sárkányos-kosztümös, vonatott történetvezetésű szappanoperára futotta csak a készítőktől."


Valószínűleg ezt azért érzed így, mert konkrétan ehhez a sorozathoz nincs alapanyag. A Tűz és vér, amit nem olvastál, inkább egy törikönyvre hasonlít, nem regény. Nincsenek benne párbeszédek. 3 szemtanú: egy septon, egy mester és egy udvaribolond elbeszélése az egész Sárkányok Tánca rész. Az összes jelenetet, párbeszédet amit a sorozatban látsz, a készítőknek kellett megalkotnia. Ezért olyan, amilyen. Mankó nélkül szerintem egyáltalán nem rossz, nekem pozitív csalódás.

2022. okt. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

#5 akkor sajnos a készítőknek nem igazán sikerült... Nem tudom mennyi történeti alapanyag volt a GOT filmes adaptációjához, de ott sikerült már az első évadra egy jó, izgalmas sorozatot alkotni ami képes volt magával ragadni a nézőt. Ez itt eléggé haloványra sikerült.

Spoiler, de csak az utolsó részből kiemelve egy mozzanatot (mivel azt néztem utoljára). Okés meghal Joffrey a történet szerint. Kiírnak egy fókuszált szereplőt akit már elő kellett volna készíteni a többi részben. A záróepizódban sokkal több játékidőt kellett volna adni a karakternek, kiemelni jó tulajdonságokat, elérni hogy a néző elkezdjen kötődni a karakterhez, azonosulni tudjon vele (ahogy tették ezt anno több részen át felépítve Ned Stark karakterével). Ehhez képest egy gyenge, rövid dialógust kapott amikor a királynő útjára bocsájtotta ne harcolj üzenettel, egy közepest a csarnokban és egy light sárkányos repkedést (azt is borzalmas fénybeállításokkal és gyenge vágással). A végeredmény kiszámítható volt, de mivel nincs meg az elégtelen játékidő, hiányzó kötődési jelenetek miatt az azonosulás a karakterrel így a néző nem is annyira izgul a jelenet alatt vajon megússza-e. Így nem átütő erejű döbbenet hogy hopsz a végén széttépik.

Csak egy mozzanatot emeltem ki, de ilyen dramaturgiai hibák tömkelegével van tele az egész sorozat. Nem tud feszültséget, izgalmat kelteni, nem elég dinamikus.

2022. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Khm. Lucerys halt meg és ő elő volt készítve. Éppen rajta ment már a vita három epizód óta, hogy Hullámtörő ura lesz-e vagy sem. Mellesleg ő szúrta szemen Aemondot is egy vita során, amikor Aemond lefattyúzta. A GOT-hoz volt alapanyag egyébként, hiszen az regény, párbeszédekkel, jelenetekkel.
2022. okt. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
#7 részben volt előkészítve a karakter halála. A korábbi részek játékideje még pont megfelelt, de az utolsó részekben erőteljesebben rá kellett volna néhány jelenettel erősíteni a karakterhez történő kötődés kialakításához. E helyett ismét sokszor felesleges pufferrel töltötték ki a játékidőt. Elismerem nem könnyű 50 perces időkeretet jól felosztani a főbb mozzanatok között, de 5-10 percet ki kellett volna sajtolniuk hogy növeljék a néző átélését. A GOT-ban ez sikerült, itt most nem.
2022. okt. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Daemon Targaryen. Olyan igazi, kemény, badass, jó harcos karakter. Hogy legyűrte már azokat a kagylófejű barbár kalózokat a lépőköveknél. Havas Jon meg Stannis Baratheonhoz tudnám hasonlítani.
márc. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!