Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Alicent Hightower biológiai...

Alicent Hightower biológiai anyja lehet Saera Targaryen?

Figyelt kérdés

Mielőtt Saera "eltűnik", Oldtownba küldik és ott él egy ideig. Viszonyt folytathatott ott Ottoval?

Amikor Alicentet Jaehaerys elé viszik, akkor a király összetéveszti a lányával, Saerával, mert hasonlít rá.


Illetve a sorozatban folyamatosan emlegetik Alicent anyját, de nem említik név szerint. És Otto kiemeli, hogy mennyire hasonlít rá, amikor királynőként viselkedik. Viszont Otto felesége soha nem volt hasonló pozícióban. De ha Saera lenne a biológiai anyja, akkor több értelme lenne a párhuzamnak, hiszen Saera végig úgy viselkedett, mint aki mindenkitől magasabban áll.

Alicent karakterében pedig mintha egy csipetnyi őrület is lenne, amit magáról állít.


Szerintetek lehet Alicent Hightower a House of the dragon Jon Snowja? A kötelező "secret-Targaryen" elem?



2022. nov. 6. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem. Amíg az apa kilétével könnyű trükközni a nőknek, az anyával már körülményes lenne. A szülésnél egyértelmű, ki az anya, de ha az titokban is történik, az előtte lévő 9 hónapot nehéz elsunnyogni.
2022. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na meg ha a könyves időszámítást vesszük alapnak, nem is jön ki a matek. Saera 85-ben szökött meg, Alicent 3 évvel később született.
2022. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem az időszámítás nem mindig mérvadó. Főleg az előzményeknél, mert mindig van, amit átír bennük Martin. Pl. legutóbb a családfát is eléggé megváltoztatta és vele pl. Saera születési dátumát is (de más karakterekét is).


A másik meg, ami szerintem lehetőséget adhat ennek, hogy nem tudunk semmit Ottoról, hogy hol volt addig, amíg nem Királyvárban élt.

Akár élhetett Essoson Saerával is egy ideig, amit meg nyilván nem vernének nagy dobra, hiszen borzalmas hírneve volt a nőnek.

De maguk a pletykák, hogy prostituáltnak állt, szerintem eléggé összeilleszthetetlenek nekem a karakterrel. Ahogy az is, hogy csak úgy el tudott szökni a Hightowerek elől. Helyette nekem hihetőbb, hogy egy ideig Otto tartotta el Essoson, aztán amikor ráunt Ottóra, akkor tovább állt, Otto pedig a gyerekeivel visszatért Westerosra.


Mmm... a trükközés az anya kilétével szerintem nem olyan bonyolult, ha nincs DNS-teszt vagy szociális média, ahol mindig szem előtt van minden ember, nem lehet videohívásokat indítani a távol élő családtagnak, stb. Otto simán felbérelhet valakit ott Essoson, hogy "játszd el a gyerekeim anyja és a feleségem vagy, cserébe semmiben nem lesz hiányod".

Hiszen ha ő ott él évek óta, akkor addig a pontig senki nem találkozott a nejével Westerosról. Csak azt tudják, hogy születtek gyerekei és van egy nője. (Nyilván nem kötötte senki orrára, hogy Saerával van. Vagy ha a Hightowerek tudták is, akkor inkább nem kockáztatták a Targaryenek haragját és belementek a tettetésbe. Ahogyan Viserys is tettette, hogy Rhaenyra gyerekei Laenortól vannak.)

Otto feleségéről meg semmit sem tudni. De szerintem ha westerosi házból származna, akkor említették volna a nevét.


Na mindegy amúgy. Persze bármi lehet, csak nekem tetszett ez a teória.

2022. nov. 6. 17:49
 4/5 A kérdező kommentje:

A harmadik meg, ebben vagyok a legbizonytalanabb a sorozat intrója.

Nem állítom mindegyik ikonról tudom, hogy kit szimbolizál, de ahogy megfigyeltem vagy Targaryenek vagy olyan személyek, akik Targaryenektől származnak (tehát a sárkány vére kizárólag). Pl. nem látom rajta Corlyst, a vér Rhaenys szimbólumából csak Laenába és Laenorba folyik és ennyi, nincs olyan egybefolyás előtte, mint pl. Viserys és Aemma esetében.

Azaz Corlys nincs rajta valamiért (nincs Targaryen felmenője, nem a sárkány vére?).

Alicentnek viszont van ikonja a családfán és ugyanúgy egy vérfolyam ér bele valahonnan.

De ha az egész csak a sárkány vérének útvonalát mutatja, akkor Alicent miért van rajta és miért folyik bele az a vér, ami Hódító Aegonból indul?


Persze ez is lehet tévedés, mert nem mindig látszik mindenki ikonja. De akkor is fura.

2022. nov. 6. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Otto szerintem nem az a típus aki gyereket csinált volna egy olyan nőnek mint Saerra, még akkor is ha királyi ivadék. Saerrának csak azzal nem volt viszonya, akivel nem akarta. Nem hiszem, hogy Otto kockáztatott volna hogy esetleg mással is osztozhat az apa szerepen, vagy hogy mondjam, szóval nem ment volna bele bizonytalanságba, hogy talán mgése ő a gyerek apja. Saerrának egyébként születtek gyerekei, Jaehaerys uralkodásnak végén meg is jelentek trónkövetelőként. Ha Alicent Saerra lányalenne, simán őt is küldhette volna.
2022. nov. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!