Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Legális platform a videa.hu...

Legális platform a videa.hu (Németországban)?

Figyelt kérdés

A kérdést azért gondoltam feltenni, mert Németországba költöztem és Magyarországon használtam a Videa-t, viszont tudom, hogy itt kint sokkal szigorúbban veszik az online tartalomfogyasztás jogi kereteit, jobban odafigyelnek az adatvédelemre és a szerzői jogokra.

Így meg szeretném tudni, hogy idekint is nyugodtan nézhetek sorozatokat, filmeket a Videa-n vagy próbáljak alternatívát találni az eddig nézettekre?



2022. nov. 17. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Németországban is csak az illegális megosztást büntetik (ez valósul meg a torrentezés során, mert továbbadod a letöltött tartalmat másoknak), a tartalomfogyasztás pedig nézést jelent és nem terjesztést. Egy videómegosztó nézése nem tud illegális lenni, ha pedig jogi probléma miatt korlátozva van a tartalom, akkor német IP-ről nem tudod megnyitni sem (lásd Youtube-on a régiókorlátos tartalomnál kiírja hogy az országodban nem elérhető).
2022. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy sokan miért jönnek ilyen típusú kérdésekkel? “Hol tudnám legálisan megnézni...”

Mindegy hogy maga az oldal mennyire legális, tartalomból megnézni mindent legális, csak megosztani nem, ha szerzői jogvédelem alatt áll!

2022. nov. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

1

Technikailag hogyan ellenőrzik, hogy valaki torrentezik?

2022. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Úgy tudom vannak ilyen megbízott jogvédő cégek, akik letöltik a torrenteket majd megnézik a peer listát. Ha német IP van köztük, akkor megkeresik a szolgáltatót, akik kiadja az előfizetői adatokat, majd az adott IP-hez tartozó előfizetőnek megy a csekk. Ezért lehet VPN-nel kijátszani, hiszen ha nem német IP-d van, nincs lehetőségük eljárni. Valamint ezért csak a torrentet tudják ellenőrizni, mert egyrészt ott történik megosztás, másrészt a rendszer felépítése miatt a csatlakozó gépek IP-je nyilvános a többiek számára. És hát aki egy szerzői jogvédett tartalmú torrent alatt forgalmazóként megjelenik, nem tudja kimagyarázni hogy mit is keres ott.

Angliában elvileg ez szolgáltatói szinten működik, ott az ISP naplózza a forgalmat, és először figyelmeztet, majd utána szintén küldik a büntetést.

2022. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!