Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Zavar, ha egy színész karakter...

Zavar, ha egy színész karaktere és nemzetisége, netán etnikuma nem egyezik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt elsősorban arra, amikor amerikai színészek játszanak nem angolszász, vagy éppenséggel közel-keleti szerepeket, pl. Tom Cruise német tisztet a Valkűrben, de sok más példa is van. Persze tudom, hogy az ő nevüket nagy betűvel ki lehet írni a plakátra, de amikor az egész történet orosz vagy német, vagy akármilyen, azaz nem csak egy külföldit játszik, aki Amerikában van, azt sem értem, miért az amerikaiak csinálnak belőle filmet. Lassan Kossuth Lajos is sorra kerül, nem tudom, ki játszaná... Ennél csak az durvább, amikor mondjuk arab sejket, vagy egyiptomi fáraót játszanak. Angolszász terület esetén ez számomra még elfogadható, főleg ha a színész ausztrál, de azért szerintem mégis játszhatna britet brit, skótot skót, írt ír, amerikait amerikai. Nem angolszász színészek legalább külföldit játszanak többnyire, az a lényeg, hogy legyen akcentusa, akkor játszhat pl. lengyel színész orosz kémet... vagy fordítva.

Csak közvetve kapcsolódik ehhez, de az is nevetséges, amikor külföldi családtagok egymás közt tört angolt beszélnek esetleg a saját országukban...


2022. nov. 26. 15:29
A kérdező szavazást indított:
Engem is zavar
Nem zavar
22 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig zavar. De sokszor nagyon fura döntéseket hoznak, amik viszont zavarnak.

Amúgy szerintem az egésznek több köze van ahhoz, hogy ki hol elérhető és mennyi pénzért. Pl. hiába skót a karakter, ha az ír színész pont ráér a forgatás idejében és neki kell kevesebbet fizetni, akkor az írt választják a skót szerepre.

Szóval ennek több köze lehet az "olcsóbbsághoz". Ha egy németekről szóló filmet forgatnak egy amerikai stúdióban, akkor sokkal egyszerűbb találni egy amerikai színészt, mint megrendezni egy castingot olyan német színészeknek, akik tökéletes beszélnek angolul. Aztán még utaztatni is kell, elintézni a papírjait. Nem tudom még mikkel jár.

2022. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor ne csináljanak németekről szóló filmet... majd csinálnak a németek.
2022. nov. 26. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mindenki arról csinál filmet, amiről akar és amit anyagilag megengedhet magának. Művészi szabadság megvan?

A németeknek meg lehet nincs pénzük ilyesmire.

Azért nem kéne elfelejtened, hogy hol van Hollywood.

Ha nem lett volna két világháború is a kontinensünkön, akkor lehet itt is lett volna lehetőség kiépülnie ilyen filmbirodalomnak. De így alakult, ha tetszik, ha nem.

2022. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb mint az ókori görög színházakban, ahol a női szerepeket is férfiak játszották...
2022. nov. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kritizálni a görög színházat, de sokszor erősebb és összetettebb női karaktereket írtak, mint ma a hollywoodi forgatókönyvírok nagy része (és rengeteg a nő is köztük).
2022. nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Azért ez már a ló túloldala szerintem, amit írsz.


Pláne azért, mert az amerikai filmek jutnak el világszerte mindenhová. Ha Kossuthról akarnak filmet csinálni, akkor róla csinálnak, ennyi. Ha mi csinálunk, akkor látja 500.000 ember, ha ők, akkor akár több százmillió. De alsó hangon is több millió ember.


Ha ők potenciált látnak egy sztoriban/megtörtént esetben vagy egy valós személy életében akkor azért ne csinálják meg, mert nem az ő nemzetiségüknek megfelelő a karakter?!


Ha Kossuth Lajost nem egy néger vagy pl japán ember játssza, akkor mi gond lenne vele?! Szerintem semmi. Pláne úgy, hogy BŐVEN nagyobb potenciál van abban, hogy Amerika egy jó filmet hoz össze belőle, mint mi. Ettől függetlenül simán kérhetnének pl segítség magyaroktól, akik sokkal jobban otthon vannak a mi történelmünkben, hogy hiteles legyen. De ezt ugyanúgy rá lehet húzni más nemzetre is.

2022. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar, mert szerintem ez lenne a színészet lényege. Életre kelteni különböző személyiségeket, vadidegen karakterek bőrébe bújva történeteket mesélni az idők minden korában, megtöltve érzéssel azt. Nem az érdekel hogy pl Russel Crowe ausztrál létére hogy lehetne a magyar Kossuth, hanem az, hogy abban a másfél órában elhiszem-e neki a játékát, hogy magával ragad-e, vagy megmarad a középszerűségnél.

Régen rossz ha a képzelet szárnyait megnyesik, mert számomra a film erről IS szól.

Ami zavar, az a lebutított karakter, a karikatúra, mint amikor elmaszkírozott japán szamurájokat játszottak európai színészek a régi filmekben.

2022. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 Most is ez megy sokszor, ahogy írtam, ha a közel-keleten játszódik a film.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. nov. 27. 08:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem zavar. Ha mondjuk valós törtenelmi szemelyről van szó akkor talán jobb ha hiteles az adott színész, tehát hasonlít a valós emberre. Tehát az pl fura lenne ha Kossuth Lajost fekete játszaná. De egy rá valóban hasonlító de nem magyar nemzetiségű ember nem zavarna. Ugyanígy Martin Luther King is fura lenne fehér színésszel. Tehát csak az zavar, ha nem hiteles ahogy kinéz a színész.
2022. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, ha egyébként a külseje olyan, hogy elhiszem róla, hogy tényleg olyan nemzetiségű. Tehát az zavar, ha egy európai játszik japánt. De ha egyik európai a másik európait, és csak akkor tudom, hogy nem is ahhoz a nemzetiséghez tartozik, ha utánanézek a színész életrajzának, az nem zavar.
2022. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!