Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért erőlteti ennyire a...

Miért erőlteti ennyire a film-és sorozatipar a visszatetszést keltő blackwashing, woke-és LMBTQ elemeket a filmekben/sorozatokban, amikor a nézők 90%-a egyértelműen elutasítja és viszolyog tőle?

Figyelt kérdés

A szórakoztatás elsődleges feladata nem a bevételhozam lenne? Miért írják felül ezek a dolgok a pénzügyi oldalt?

Miért erőltetik az adaptációkban a karakteridegen rasszváltásokat, amikor ettől esetleg csökkenhet a bevétel/nézettség?


2022. dec. 28. 10:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

"amikor a nézők 90%-a"

Mégis mire alapozod ezt a számot?

2022. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nyilván megtippeltem, de a kommentek és visszajelzések alapján ez jön le.
2022. dec. 28. 10:06
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Mert a nézők 90%-a nem utasítja el és nem viszolyog tőle. Ne keverd azzal, hogy van egy hangos kisebbség, aki a neten nyekereg a témán minden adandó alkalommal.

Már csak azért sincs igazad ebben, mert az USA-ban az emberek aránya sokkal kevertebb, így teljesen természetes hogy a társadalmat többségében sem a fehér emberek alkotják, a sokszínűséget pedig a fikciós tartalmak is megpróbálják visszaadni.

Neked az fáj, hogy az addig elnyomott és tabusított kisebbségek normálisabb arányban kerülnek reprezentálásra, miközben az USA-ban 10-ből 4 ember nem fehér, és 100-ból 7 ember nem heteroszexuális.

2022. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
A filmiparnak meg egész más jön le a kommentekből, hisz különben nem csinálnák.
2022. dec. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nézd, én a 90-es években nőttem fel. Az akkori filmeken szocializálódtam, mint az Amerikába jöttem pl., ahol Eddie Murphy feketeként maga parodizálja ki a színesbőrűeket, vagy említhetném a Nagy Durranást, amiben van az a jelenet, amikor a katona odanyújtja a fekete álcázófestéket a néger fickónak, az meg csak néz rá. De említhetném azt is, amikor szinte minden akkori filmben természetesek voltak a b**iviccek.

Nem vagyok sem rasszista, sem homofób, vannak meleg ismerőseim és beszélgettem már jókat feketékkel is. A problémám azzal van, hogy a filmesek átestek a ló másik oldalára és már oda is színesbőrű szereplőket raknak, ahol semmi keresnivalójuk nincs, illetve izzadtságszagúnak tűnik a próbálkozás, hogy minden filmművészeti alkotásban legyen egy meleg pár.

Ennyi.

2022. dec. 28. 10:16
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Mert a színt nézed és nem a színészt vagy szakmai képességét. Illetve a veled hasonlóval azonosulsz, míg a másság taszít. Fordított esetben fel sem tűnik a whitewashing, mert ez a természetes. Releváns kép:

Ide is fehér bőrű szereplőket raktak, holott semmi keresnivalójuk nincs:

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2022. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
Mert a filmek kivállóan alkalmasak arra, hogy befolyasolják az embereket.
2022. dec. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

" de a kommentek és visszajelzések alapján ez jön le."


Rossz oldalakon nézelödsz! Normál helyeken az emberek nem ennyire primitívek!

2022. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%

"amikor a nézők 90%-a egyértelműen elutasítja és viszolyog tőle?"

Ez egyértelműen nonszensz, jó lesz az 100%-nak is. Én legalábbis még élő embert nem láttam aki ennek hatására kedvelte volna meg a melegeket/feketéket/akárkit, szerintem még az érintetteknek is kínos ez az erőlködés.

A kérdésre a válasz engem is régóta érdekelne, az egyik legnagyobb rejtély. Lehet hogy néhány transznemű, meleg fekete milliárdos nagyon sok lét nyomott át Hollywoodnak. Másra nem tudok gondolni.

2022. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!