Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vélemények Tarantino filmstílu...

Vélemények Tarantino filmstílusáról?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik kedvenc rendezőm. Annyira jól írja meg a karaktereket és a szövegkönyve is annyira jó, hogy hiába a sok káromkodás, az ő filmjeinél ez nem vesz el az értékéből, nem úgy, mint sok más akciófilmnél, ahol kivagyok tőle, hogy non-stop káromkodnak és szerintem ez nem elfogultság vagy részrehajlás, hanem szimplán jó érzékkel nyúl hozzá és nem egy erőltetett foskupacnak tűnik és mivel az eleje óta ezt hozza/képviseli, így az ember megszokta és tudja mit várhat, senki nem rökönyödik meg rajta.


Plusz alapból a történetvezetései tök jók, jó a humora a legtöbb filmjének. Az elnyújtott párbeszédek/jelenetek sem tűnnek soknak.

Szerintem ő egy óriási zseni, mert úgy tud 2,5 órás filmeket csinálni, hogy egy percre sem unatkozom, pedig vannak köztük olyanok, mint az Aljas nyolcas, ahol a hóban kocsiznak alsó hangon fél órán keresztül és kis túlzással nem történik semmi, csak találkoznak páran és váltanak néhány szót. De az a pár mondat az cseszett jól meg van írva, illik oda és jól áll a karakternek.

Persze ez is szubjektív, olvastam már több embertől is, hogy nem bírja a stílusát, de nekem az egyik kedvencem és némely filmjét akármennyiszer képes vagyok megnézni. Olyanról is tudok, akinek a Jackie Brown a kedvence a filmjei közül, pedig azt a gyengébb filmjei közé sorolják. Én is tökre bírom.


Azt mondanám, hogy elsősorban a szövegkönyv az, ami a hátán viszi a filmjeit, de nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, de talán ez az, ami a legnagyobb erőssége. Nagyon várom a 10. és elvileg utolsó filmjét.

2023. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
62%
Én nem szeretem a filmjeit az erőszakfétise miatt.
2023. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

Csípom a filmjeit, van tehetsége történet, karakterek és párbeszédek írásához. Az a kár, hogy ennyiben kinis merül a tehetsége, mert valamiért művészetet nem tud (vagy nem akar?) alkotni.


#2

Az ő filmjei nem is olyan erőszakosak. Pl. Trier, vagy Noé filmjei sokkal durvábbak. Csak néhány példa:

Nimfomániás (konyhapadlón abortusz egy drótból készített kampóval)

Antikrisztus (csiklólevágás)

A Ház, Amit Jack Épített (gyerekgyilkosságok, hullákból épített ház)

Visszafordíthatatlan (b*zibárban egy ember fejének poroltókészülékkel való szétverése, 5-10 perces erőszakolós jelenet)

Eksztázis (terhes nő hasba rúgása, drogos látomások, gyerekhalál)

Lux Æterna (epilepszia veszély)

2023. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van neki stílusa. És annyira jól csinálja, hogy én mindig élvezem. Azt hogy jó, az is alátámasztja, hogy mennyien próbálták majmolni (persze csak bénán, nem értve a lényege, amitől jó... vagy csak egyszerűen mert néhz utána csinálni)
2023. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Néhány filmjét láttam, nekem egyik sem jött be.
2023. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!