Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars sorozatokban...

A Star Wars sorozatokban miért van ennyire érdektelen, a "nagy egész" szempontjából felesleges epizód?

Figyelt kérdés
Főleg az animációs sorozatoknál érdekes, mert ott ugye elvileg ugyanannyiból tartana valami érdekes, a cselekmény szempontjából releváns dolgot vászonra vinni, mint egy töltelék epizódot aminek se füle se farka. Lásd pl. ezt a tegnapi Bad Batch részt is. Semmi relevanciája nem volt a nagy egészet illetően, csak egy újabb sokadik side quest. A Mandalorianban is elég sok volt amúgy ebből, bár ott még magyarázható azzal hogy live action lévén korlátozott a költségvetés ahhoz hogy minden rész űrcsatával meg fénykardpárbajjal legyen tele - mondjuk spec az Andor például szintén kevés látványelemet vonultatott fel, de a sztorija jó volt, kevés fillerrel, szóval az például egy jó kivétel; nem értem a többi sorozatnál akkor miért nem lehet a cselekményt mozgatni előre az ilyen egy helyben toporgós, irreleváns mellékszálak erőltetése helyett.

2023. jan. 19. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Már a 3. trilógia is a 2. trilógia (4.5.6.) tágabb értelemben vett remake-je volt.

Nem kockáztattak semmit. Csak az eddigi történetet cifrázták a bevételért, a ki kinek a kicsodája motívumok ismételgetésével.


Hát még a mellékepizódok...

2023. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek!
2023. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Röviden azért, mert a Star Wars sorozatoknak nincs előre megírva a története semmilyen szinten, és senki nem tudja, hogy egy sorozat éppen hol vagy hanyadik évadnál fog lezárulni, ezért mindig minden egyes évadban csak néhány apró lépést tesznek előre a történetben, hogy nyitva hagyhassák a kaput a lehetséges folytatásoknak, ha pénzügyileg sikeres a sorozat.


Lényegében azért írnak filler epizódokat, hogy kevesebbet haladjon előre a történet, így egyrészt tovább lehet húzni, másrészt meg nem kell azon gondolkodni az adott epizódot írónak, hogy hova vigye tovább a sztorit, majd a következő részt/évadot író csapat eldönti.


Pl jó ellenpélda erre a Hatalom Gyűrűi, amiből EGYBŐL 5 évadot rendeltek be, nyilván azért, mert az alkotók már tudják hogy 5 évad alatt honnan hová akarják elvinni a történetet, lehet még a pontos script nincs meg, de van egy kép a fejükben hogy 5 évad alatt A-ból B-be akarnak eljutni.


Na a Star Warsnál ilyen egyértelműen nincs, de nemhogy "csak" a sorozatoknál nincs, KONKRÉTAN a filmeknél sem :D Az új trilógiának is ez a legnagyobb hibája, Abrams lényegében lemásolta az Új Reményeket de igazából senkinek nem volt még csak ötlete sem, hogy amúgy mit csináljanak a 8. részben meg hogy mi legyen a vége a történetnek, Abrams is úgy volt vele hogy majd a következő rendező eldönti.

Sorozatoknál is ez megy, valami minimálisat "halad" a történet, hogy önállóan is értelmezhető legyen, de mindig meghagyják a kiskapukat az esetleges folytatásra.

2023. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Röviden azért, mert a Star Wars sorozatoknak nincs előre megírva a története semmilyen szinten, és senki nem tudja, hogy egy sorozat éppen hol vagy hanyadik évadnál fog lezárulni, ezért mindig minden egyes évadban csak néhány apró lépést tesznek előre a történetben, hogy nyitva hagyhassák a kaput a lehetséges folytatásoknak, ha pénzügyileg sikeres a sorozat."


Ez egy baromság, amit nem tudom honnan szedtél. Az új trilógiára valóban igaz ez, hogy nem volt előre megírva. A sorozatok már más tészta. A Mandoverse (Mandalorian, Book of Boba Fett, Ahsoka, Skeleton Crew) sorozatok például kimondottan egy átívelő történetet mesélnek el, amik egy klimatikus eseményben fognak összefutni a végén. Ezt konkrétan 3 éve elárulták a készítők. Na ezt bajos lenne úgy csinálni, hogy nem írod meg előre.


Úgyhogy alap nélkül ne mondj már ki ilyen baromságokat pls. Az, hogy valamit csak évadonként rendelnek be, és nem egyszerre több évadot belőle pedig szimpla üzletpolitika, semmi több. Az írói munkára nincs hatással. Favreu például már írja a negyedik évadot is a Mandohoz, lehet mostanra már meg is írta: [link]


Holott a negyedik évad be sincs rendelve még, szóval ennyit a mendemondádról.

2023. jan. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Semmi relevanciája nem volt a nagy egészet illetően, csak egy újabb sokadik side quest."


Ilyet mondjuk az évad végeztével jelentenék csak ki. Amúgy a részből például Cidről kiderült, hogy nem biztos, hogy olyan jó ötlet megbízni benne. Azért ez elég jelentős, simán lehet hogy ő fogja elárulni a csapatot.

2023. jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4, Értem, akkor a kérdésre is tudsz válaszolni?
2023. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok az 5-ös válaszoló is, szóval válaszoltam.
2023. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem éppen, egyetlen példát "cáfoltál meg", de ez nem általános válasz, pl azt még mindig nem értem, hogy akkor pl a Mandalorian s1-nek miért filler konkrétan a fele minimum, pedig mostmár őszintén érdekelne, a saját teóriám logikusnak tűnt, de akkor ezek szerint baromság volt.


Szerintem logikus válasz az hogy azért van tele fillerrel mert igazából nem tudják hogy merre vigyék el a fősztorit és ezért nagyon piciket lépkednek csak, de mondom, lehet hülyeséget beszélek


,,A Mandoverse (Mandalorian, Book of Boba Fett, Ahsoka, Skeleton Crew) sorozatok például kimondottan egy átívelő történetet mesélnek el, amik egy klimatikus eseményben fognak összefutni a végén. Ezt konkrétan 3 éve elárulták a készítők. Na ezt bajos lenne úgy csinálni, hogy nem írod meg előre."


Halkan és rettegve jegyzem meg mielőtt megint le leszek idiótázva, hogy ez konkrétan semmit nem cáfol meg abból, amit én leírtam,(hiszen attól, hogy eleve úgy tervezték hogy ,,összefonják a 3 történetet", attól még egyáltalán nem biztos, hogy tudják is, hogy hogy meg hova vigyék ki a végén) de ne foglalkozz vele, KÉRLEK NE BÁNTS és ha válaszolsz inkább arra amit kérdeztem

2023. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lettél leidiótázva, csak közöltem, hogy a kijelentésed baromság, semmi alapja nincs. És erre te magad is leírod, hogy csak teória volt a részedről, tehát valóban semmi alapja nincs, mégis úgy adtad elő magad, mintha ezek tények lennének. Szóval köszi a megerősítést :)


Azért van tele "fillerrel", mert az ilyen "fillerekben" lehet legjobban bővíteni az univerzumot. De most hirtelen amúgy a Mandalorianból alig jut eszembe "filler" epizód. Első évadból 1-3. rész nem filler (nem kell magyarázni miért szerintem), 4. esetleg az, az 5. megint nem (ez hozta be Bobát és Fennecet), a 6. megint nem (ez emelte be az Új Köztársaságot a sztoriba), a 7-8. meg megint nyilván nem hisz az első évad konklúziója.


A 2. évadban meg konkrétan csak a 2. rész "filler".


Az animációs sorozatokban meg mindig is sok volt a "filler epizód", sőt "filler történetszál", se a TCW, se a Rebels nem kivétel. Ennek oka pedig inkább az lehet, hogy ezek célközönsége a gyerekek, és emiatt jól jön, hogy egyes epizódok önmagukban is kerek egészek.

2023. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!