Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az ameddig a lábam bírja című...

Az ameddig a lábam bírja című film végén miért áll félre a parancsnok a szökött fogoly útjából?☔😭

Figyelt kérdés
2023. jan. 21. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem találtam erre a részre a rendezőtől magyarázatott. Ettől függetlenül leíróm az én teóriámat a jelenettel kapcsolatban.


Kamenyev (az szovjet tiszt) azt a feladatott kapta, hogy kapja el Forellt (a német hadifoglyot). Az elején ez is volt a terve. Úgy gondolta, hogy egy német rendes felszerelések nélkül úgy sem fogja túl élni Szibériát. Legvalószínűbbnek azt tartotta, hogy csak a holtestét fogja megtalálni. De amikor kétszer is sikerült a németnek átejtenie és végül egészen Iránig eljutott, megingod egy kicsit. Szerintem a zsidó szavai is közrejátszott, ami miatt átgondolta a helyzetét és feladatát. Mikor a hídon újra szembe találkoztak, büszkén kimondta, hogy: „legyőztelek Forell”. A feladatát teljesítette. Elkapta Clemenst, de arról nem volt szó, hogy vissza is vigye a táborba.


A zsidó férfia szavai, hogy mindenkinek segített volna, ezek a szavak valószínűleg Kamenyevet is megérintették. Most már nem a nácit látta Clemensben, hanem egy elkeseredett embert, aki csak haza akar jutni a családjához. Szerintem ezzel a tettével az akarta bizonyitani, hogy végül a parancsot teljesítette, de közben elismerte a német kitartását, ezért „jutalmul” tovább engedte őt.


Szerintem azzal is tisztában volt, hogy az irániak lefogják tartoztatni orosz kém gyanújával, de ez már nem érdekelte őt. Tiszta becsülettel térhetet vissza hazájában. Ő meg tette, amit a zsidó férfi mondott, segített egy emberen, de arról már nem tehet, hogy az irániak kivégzik esetleg. Gondolom úgy volt vele, hogy talán még is van némi esély Iránban és talán elengedik, de ha ő vitte volna vissza a Szovjetunióban garantáltan halál várt volna rá.

2023. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!