Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én nem értem, hogy hogy...

Csak én nem értem, hogy hogy gondolta a Netflix, hogy havi egyszer be kell jelentkezni az otthoni wi-fi-vel?

Figyelt kérdés

Nincs Netflixem, ha meg folytatja ezeket a hülyeségeket, nem is lesz...

De hogy gondolták ennek a működési elvét? Alapból az otthoni wi-fi dinamikus ip címmel van nálunk. Ahányszor kihúzzuk a routert, más lesz. Vagy pl én kolis vagyok, ott startból 2 wi-fit használok (a koliét, meg az egyetemét, mert az épület szélén vagyunk, s az is bejön). Plusz sokat vagyok a barátomnál, ott megint más a wi-fi, meg ott van a mobilnet is...



2023. febr. 3. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs Netflixem, de azt hallottam, hogy egyelőre csak néhány országban teszteli ezt, és mások is hasonlóan háborognak. Szerintem még ki kell várni, hogy mi lesz ebből.

[link]

2023. febr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon hivatalosak akarunk lenni, akkor alapból nem lehetne olyat csinálni, hogy egyszerre több helyen használod ugyanazt a fiókodat, mert csak ott lehetne használni, ahol előfizettél rá.

"Hogy mi számít majd az előfizetés elsődleges helyének, azt a Netflix a felhasználó IP-címe, a bejelentkeztetett eszközök azonosítói, illetve a fióktevékenységek alapján határozza majd meg."

IP-cím alapján viszonylag meghatározható a hely is, ahonnan bejelentkeztél attól függetlenül, hogy dinamikus IP-t használsz. Meg a dinamikus IP általában nem úgy működik, hogy ahányszor újraindítod a router valamilyen módon, más IP címet kapsz a szolgáltatótól. Nekem is dinamikus IP-m van, de évek óta változatlan, pedig minden nap ki szoktam kapcsolni estére a routert.

IP-címtől függetlenül könnyen kideríthető, hogy mindig ugyanonnan lépsz-e be, vagy egyszer innen egyszer onnan.

2023. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

pl nekem optikai gpon modemem van és minden héten új ip-t kapok.

De ez abszolút hülyeség amit tervez a netflix.

Vegyünk egy példát: Előfizetünk a prémium csomagra amit 4 fő nézhet egyszerre.

Egy háztartásban lakunk de én Az ország másik végébe járok egyetemre és ritkén tudok hazajönni olykor meg ott is dolgozom.

Az öcsém koleszos egy gimiben

Apa kamionozik sokat

Anya otthon.

Akkor hogy akarja a netflix.

Egy helyen lakunk de viszonylag ritkán vagyunk otthon. Az otthoni wifiről anyám használja legtöbbet pl

Öcsém koli wifiről

Én koli vagy albérlet wifiről

Apám mobilnetről.


Ezzel csak azt éri el a netflix, hogy rengetegen lemondják és visszaállnak torrentre.

2023. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, a Netflix ezzel azt akarja elérni, hogy csak a lakás falain belül lehessen használni, mint egy rendes tv szolgáltatást, illetve távoli felhasználóként nehezebb legyen hozzáférni.

Tulajdonképpen ezen is csak azért megy a problémázás (amit amúgy részben megértek), mert az emberek hozzá lettek szoktatva, hogy ilyenre is van lehetőségük. Amíg csak otthon ment a tv, fel sem merült, hogy ki, hol nézi, mert mindenki ott nézte, ahol volt, és azt, ami ment benne.

A Netflix helyében annyit változtatnék rajta, hogy nem helyhez, hanem eszközhöz kötném, és megszüntetném a többnézős fiókot. 1 család/közösség = 1 fiók, és valamivel olcsóbban adnám, hogy az emberek így is kedvet kapjanak hozzá.

De amúgy itt vannak a részletek: [link]

2023. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!