Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Mézga család sorozat készítő...

A Mézga család sorozat készítői hogyan láthattak a jövőbe hogy megjósolták az újmagyarok társadalmi többségét Magyarországon?

Figyelt kérdés

Még az is volt a sorozatba hogy a magyaroknak meg kell tanulni újmagyarul hogy komonikálni tudjanak az újmagyarokkal.

És egyre jobban beigazolódni látszik a jóslatuk, egyre több Magyarországon az újmagyar (roma) hamarosan szerintem többségbe lesznek és lassan tényleg meg kell tanulni a nyelvüket hogy kommunikálni tudjunk velük


2023. febr. 18. 05:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Te miről beszélsz?

Az megvan, hogy a cigányok többsége nem beszél cigányul?

2023. febr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
30%

Szerintem a kérdező nem konrétan a cigány nyelvre gondol, hanem a rájuk jellemző beszédre pl.szoszi van, dikk mán, gádzsi stb.

A kérdésre nem tudom a választ, sok ilyen van, amit évekkel ezelőtt már láttunk a tv-ben és nem értjük hogyan "jósolták meg".

2023. febr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Volt üveggömbjük.
2023. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért, de a sorozatban az újmagyar nyelv nem a cigányok "újmagyar" megnevezésére utal. Az egész újmagyar nyelv belőle inkább az Orwell-féle újbeszélre emlékeztet.
2023. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
4%
Úgy, hogy a rajzfilmsorozat hatására kezdték el a cigányokat "újmagyar" elnevezéssel illetni... Pont fordítva, mint amit a kérdésedben írsz.
2023. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
5, kik kezdték el így nevezni? Csak mert én mozgok cigányok környékén, de még senkit nem hallottam, hogy hallott volna ilyesmiről.
2023. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
0%
@7: hogy kik? Elég sokan emlegetik a cigányokat újmagyarnak. Az, hogy te nem hallottál róla, nem lehet túlságosan reprezentatív, hiszen a kérdező is azért tette fel a kérdést, mert ez az ő környezetében is elterjedt...
2023. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alex Fly marhára nem a rajzfilm hatására kezdték a cigányokat újmagyarbak nevezni, hanem jóval korábban, a 19. vagy a 18. században, egy csomó régi anyakönyv nevezi így őket.
nov. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!