Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Naruto a Shippudenben mindig...

Naruto a Shippudenben mindig ezt mondja: valami orodirato XD Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Majdnem minden mondat végén ezt mondja ..és nem tom mit jelent
2010. okt. 7. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem inkább olyasmi, hogy arigato?

Mert az a köszönöm.


De amúgy nem tudom miért érdekel, ha nem beszélsz teljesen japánul akkor felesleges most 1 szót tudnod, meg ott a felirat.

2010. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dattebayo esetleg.


A Dattebayonak nincs tényleges jelentése, csupán Naruto, minden mondata végét megcímkézi vele. Végülis ez Naruto stílusjegye.

Egy példa:

"Simán": wakatta - értettem.

"Narutósan": wakattebayo - értettem.

Vagy:

Nan datte - Mi az?

Nan dattebayo - Mi (a fene) az?


Egy Kishimotoval készült interjúban, amikor megkérdezték tőle, hogy miért "adta hozzá" Naruto beszédéhez a dattebayo-t, akkor azt felelte: "Szerettem volna, ha Naruto beszéde gyermeki hatást kelt és ezt a 'dattebayo' -val tudtam elérni."


A dattebayo nem csak így egyben, hanem "külön" azaz a japán szótag írás szerint, szótagolva is megtalálható Naruto beszédében azaz:

da - 'tte - ba' - yo!

2010. okt. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi :D

első ! :csak azért kérdeztem mert nem rég kezdtem nézni a shippuden-t és amikor ezt mondta akkor soha nem volt oda írva hogy mit jelent...és igen igaz nem tudok japánul csak érdekelt :D

2010. okt. 8. 06:17
 4/6 anonim ***** válasza:
tegnap 22:32 te tudsz japánul ???
2010. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok. Csak szeretnék megtanulni de még szinte a nullával egyenlő a tudásom...:D


www.naruto-kun.hu <---innen van az info de én is fordítottam pár narutos cikket ezért onnan is tudom:)

2010. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
online-on vagy könnyvből magadtól netán tanártól tanulod ? nagy vágyam hogy én is +tanuljam
2010. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!