Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az Over the...

Mi a véleményetek az Over the garden wall (Túl a kerítésen) című sorozat végéről? Mit tartotok a legvalószínűbbnek?

Figyelt kérdés
Mindre táltam jelet ami arra utal hogy úgy volt és mindre találtam jelet ami arra utal hogy nem úgy volt, tehát az egyetlen dolog amire nem találtam az az hogy hogy volt.

2023. ápr. 17. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Az egész egy álom volt
Az egész valós volt, és megtörtént
A tó valamiféle portál volt, ami egy párhuzamos univerzumba vitte a tudatukat, miközben valójában a tóban voltak, hiszen máshogy telik ott az idő
3 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szabadon értelmezhető. A csengő a béka hasában arra utal hogyy valós fizikai helyen voltak. Viszont érdekes ahogy minél többet töltöttek az Ismeretlenben az időjárás egyre hidegebbre fordult, előbb szél, majd köd, aztán fagy, végül hóvihar, és egyre sötétebb is lett, ami meg arra utal hogy amíg a tóban voltak eszméleltenül egyre inkább kihültek és persze fuldokoltak, ez kihatott arra ami az Ismeretlenben történt. A sorozat címe Over the garden wall arra a falra is utal amin átugrottak mielőtt beesnek a tóba. A temetőt, régiesen Ethernal garden-nek is nevezik, illetve a sorozat főcímén látható motívum is sírköveket diszít, hasonlót lehet is látni a temetőben. Tehát amikor elhahagyják a temetőt akkor is már "odaát" vannak szerintem, és önszántukból teszik. Ami érdekes az a vonat. A sorozat a magnókazettára tett utalás alapján valamikor a 80as években játszódhat, akkoriban elég ritka volt már a gőzmozdony az amerikai Keleti-parton, főleg egy kisváros mellett péntek este Haloweenkor. A vonatos jelenet után az "Old black train" című dal szól ami elég sokat elmond a túlvilágról és egy utazásról szól, ami tehát feltételezi hogy a vonatnak köze van az Ismeretlenhez nem, nem evilági. Továbbá a vonat kürtje minden rész elején hallatszik. Magáról az Ismeretlenről illetve a szörnyről elég sokat elmondanak a dalok, főleg a békák dala az "Over the garden wall" és a szörnyé "Come wayward soul", ezek eredeti szövegét érdemes áttolvasni. Az hogy az Ismeretlen mennyire valódi hely mindenki maga kell hogy eldöntse. Attól is függ hogy mennyire létezik, hogy mennyire hiszik azt, hogy létezik. Kicsit paradox, de az egész alapja hogy egy gondolat akár világot is teremthet, egyébként meg nem csak ezen van a lényeg a sorozatban, bár ez is érdekes, hanem hogy a főszereplők milyen változáson mennek át az utazásuk alatt, hogy tanuljanak a hibáikból, amiket az Ismeretlen előtt elkövettek
2023. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy meghalt és ez a túlvilág/purgatórium vagy valami ilyesmi. Tehát halál utáni események.
2023. ápr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!