Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a kedvenc Sith Nagyuratok?

Emily kérdése:

Ki a kedvenc Sith Nagyuratok?

Figyelt kérdés
Az alábbiak közül melyik Sith nagyúr a kedvencetek? Ha esetleg meg is indokoljátok, azt szívesen veszem!

2023. ápr. 30. 22:51
A kérdező szavazást indított:
Darth Sidious (Palpatine)
Darth Maul
Darth Tyranus (Dooku gróf)
Darth Vader
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Darth Bane
2023. ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Dooku-t tartom, mert nagyon emberi és intelligens karakter volt.

Már a polgárháború előtt jóval átlátta a helyzetet, végig a politika és a jedi rend együttműködése ellen küzdött és a végén való igaz ez okozta az egész köztársaság bukását is.


Nem mellesleg a jedi tanács egyik legbecsültetőbb tagja volt, hatalmas tudással rendelkezett és az egyik legjobb kardvívó képességgel bírt, miután átállt még erősebb lett, hát még ha kicsit többet tanított volna neki Palpatine...

Ami pedig a jedi rendből való kiábrándulását jelenti, kb. mindenki ezt tette volna, az már csak löket volt neki pluszban, hogy gyakorlatilag a tanítványát a galaxis egyik legerősebb ellenfele ellen küldték egy fiatal padawan társaságában, könnyen 2 jedit is elveszthettek volna.

2023. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Vader. Mivel a többi egy igazi warser számára nem létezik! Csak az eredeti trilógia és az expanded universe 1997-ig!
2023. máj. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
3, Milyen szerencse, hogy nem te fogod megmondani, hogy ki az igazi "warser" meg ki nem :)
2023. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Stílusban Maul bőven, kár hogy úgymond csak epizódszerepek jutottak neki.
2023. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Számomra egyértelműen Darth Sidious. Elsősorban azért mert szerintem ő testesíti meg igazán a Sith eszmét. Na meg mert ő a nagy gonosz a sztoriban.
2023. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
4-es mondjuk én már a Birodalmat moziban láttam itthon eredeti bemutatójakor, szóval azért na... csináltam egy országos klubot SW-ből, van egy kis rálátásom a dologra, sok hobbywarserrel találkoztam életemben.
2023. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Egyértelműen Darth Vader; a Star Wars univerzum messze legkomplexebb karaktere, akinek az élete a születésétől a haláláig érdekes és a karakterfejlődése hol jobb, hol rosszabb irányba mindig érdekes és megérthető. Ha a filmtörténelmet nézem egészében, akkor is ott van a kedvenc antagonistáim között.

Az évek alatt nagyon megkedveltem Darth Maul karakterét (Dave Filoni nagyon jól kibontotta), illetve a Legends-ből Darth Bane és Darth Zannah nagyon szimpatikusak, szívesen néznék róluk egy film trilógiát.


#3 + #7

Ne vedd magadra, de ez semmit sem jelent. A Star Wars világa folyamatosan fejlődik és tágul (igaz, ehhez rosszabb alkotások is társulnak sajnos), te meg nem vagy egy különösebb központi figura vagy alkotó, aki kijelenthetné, hogy ki és minek számít. Ne haragudj, de ez George Lucas-tól is különösnek hatna, na de egy olyantól, akinek az az érdeme, hogy megnézte a filmet moziban és hogy sokat társalog más Star Wars kedvelőkkel? :D

2001-ben születtem, esélyem se lett volna látni az eredeti filmeket a mozikban; azóta nyilván megnéztem őket nem egyszer, nem kétszer. Most vágjak fel azzal, hogy személyesen találkoztam Carrie Fisher-rel és Harrison Ford-dal egy rajongói rendezvényen, vagy azzal, hogy részt vettem egy Star Wars tematikájú túrán Matmatában és Kaliforniában? Nem leszek ettől jobb vagy rosszabb, ahogy te sem leszel több vagy kevesebb.

2023. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7, Csak egy kérdésre válaszolj nekem, mert érdekel: Mit jelent az, hogy valaki hobbywarser?


Kérdezem én ezt mint valaki akinek a kedvenc Star Warsa se nem az eredeti, se nem az előzmény, se nem az új trilógia, se nem az 1997 előtti EU, hanem az "1997 és 2014 közötti EU" (értsd Old Republic, Bane trilógia, KOTOR-ok, stb)


Amúgy a kérdésre válaszolva, a felsoroltak közül nekem Maul. Én elismerem hogy mind Vader, de még Palpatine is elképesztően jól összerakott, komplex, jól megírt karakterek, és értem, hogy miért ők a kedvenceik a legtöbb embernek, de nekem egyszerűen ennek ellenére sosem alakult ki hozzájuk komolyabb érzelmi kötődés, Palpatine-t kifejezetten nem kedvelem (talán azért, mert az EU-ban nevetségesen overpowereddé tették látszólag a semmiből), hozzátéve azt, hogy én is 2002-ben születtem, ha anno moziban élőben látom az eredetiket, biztos nagyobb hatással lett volna rám.


de amúgy az all-time kedvenc Sithjeim Bane, Vitiate és Nihilus (jedikből meg Revan)

2023. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerinted Vitiate nem erősebb mint Sidious? Mert nekem a Swtor-ból kiindulva eléggé ez a benyomásom. (Csak a kánon Sidious-ra gondolok. Az EU-st nem ismerem)
2023. máj. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!