Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire zajlik úgy egy...

Mennyire zajlik úgy egy rendőri munka, mint ahogy azt a sorozatokban bemutatják?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt, hogy is zajlik egy rendőr napja, és nyilván érdekelnek a róluk szóló sorozatok is. Most pl Az újoncot nézem és már megfogalmazódott bennem egy ideje, hogy értem, hogy sorozat és nyilván a látványra+izgalmasságra mennek rá, de mennyi köze van a valósághoz 1-1 ilyen sorozatnak?
2023. máj. 3. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire! Ez messze idealizált és túlgondolt dolog. Pl a legtöbb sorozatban sima rendőrjárőrök nyomoznak, vagy helyszínelő kockák nyomoznak, holott ez nem feladatuk! Izgalmasságra messze nem, egy sima járőr pl itthon naponta egy kisvárosban megcsinál 5-6 kört kocsival, esetleg kiszáll családi vitákhoz. Ennyi.

Amerikában éltem kint pár évet, ott is hasonló. A "normál" egyszerű járőr csak járőrözik a nap nagy részében, vagy posztol kocsival egy-egy kereszteződésben stb... Nyilván egy nagyobb országban nagyobb a bűnesetek aránya is,tehát több a verekedés ahova ki kell szállni, de a legtöbb rendőr életében még csak elő sem veszi a fegyverét, nemhogy elsütné!

2023. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy azért el vannak túlozva a dolgok, de azt hittem ennél picit aktívabbak a napok. Köszi a választ!
2023. máj. 3. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Lassan minden sarkon üzletben irodánál van kültéri kamera is szinte tényleg 5 méterenként , mégsem találják meg soha az elkövetőt...ja és elvileg a legtöbb helyen pocsék minőségű képet rögzít a kamera..alig látható...


itt sz**arnak rá...ráér az....

2023. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

3-as, addig örülj neki, hogy nem jó minőségű kamerák vannak, mint pl Kínában, vagy angliában! Mert ott aztán megfigyelnek, arcfelismerés stb... Nemhiába használ már odakint angliában szinte mindenki kamu műanyag ujjat (hogy AI generáltnak tűnjenek), vagy olyan pulóvert, ami megzavarja a rendszert, hogy ne követhessék őket.


[link]

2023. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!