Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tényleg meg lehet ölni valakit...

Tényleg meg lehet ölni valakit egy párnával, ahogy a filmekben?

Figyelt kérdés
Filmekben gyakran látni, hogy egy párnát nyomnak az áldozat arcába, aki így meghal. Ez tényleg lehetséges? Én bármilyen erősen szorítom magamra a párnát, szájon át kapok levegőt.

2023. máj. 25. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden párna egyformán tömött vagy szellős. Az sem mindegy, hogy a torkodra is helyeznek nyomást, vagy csak a szád-orrod van letakarva. Ahogy az sem, hogy pánikhelyzetben zihálsz, a pulzosod és vérnyomásod kiugrik és ettől kiürül az oxigén a szervezetből, vagy kontrollált körülmények között a lassú és egyenletes légzést próbálod ki.
2023. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár van abban valami, amit az egyes válaszoló ír, de én azt mondanám, hogy minimális az esély rá. Hacsak nem úgy nyomják rá azt a párnát, hogy a keze is ott van a támadónak, ahol a másik ember orra/szája. De amikor a párna két szélét fogják és úgy húzzák rá az szerintem baromság. Én is kipróbáltam már sima régebbi fajta párnával és újabb memóriahabossal is és nagyon simán kapam levegőt. Talán még a zihálás sem befolyásolná.
2023. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

akkor rengetegen halnának meg naponta ez miatt. Sokan fordulnak arcal a párnának éjszaka (többek közt én is).


Egyébként nem egyszerű megfojtani valakit. Sokkal erősebbnek is kell lenned a másiknál, na meg percekig kell elzárni a légutakat miután elájul

2023. máj. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég vastag a párna technikailag el tudja zárnia elvegő útját, azt meg felesleges nézni, hogy valaki arccal a párnára fekszik és kap levegőt, ugyanis ha álmában nem kapna, akkor is reflexből azonnal megébredne és emgmozdulna ahogy kevés lenne az oxigén.
2023. máj. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Az is elég, ha a szükségesnél kevesebb oxigén jut a szervezetbe, mert akkor ugyan tovább tart a fuldoklás, de végül mégiscsak bekövetkezik a fulladás.

Történelmi példa is van erre, Tiberius császár jut az eszembe, aki ágyban fekve haldoklott és az örököse, az ifjú Caligula lehúzta az ujjairól a kedvenc gyűrűit, meg az uralkodói jelképekben páváskodott, ám az öreg császár hirtelen jobban lett és enni kért, erre Caligula megijedt és a párnával megfojtotta.

Ha azt nézzük, hogy például nagyon erős sprintfutás után még az olimpikonok is úgy zihálnak, hogy néha még el is esnek és ha nem sikerülne elegendő oxigénhez jutniuk, rövid időn belül elájulnának és gyorsan károsodna az agyuk.

Persze az, hogy mikor mennyi az elegendő, az változó, de véleményem szerint az oxigénhiánytól el lehet ájulni és ha huzamos ideig tart, akkor bele is lehet halni.

2023. máj. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Thunderfairy ***** válasza:
39%
Te nem fogod annyira erősen magadra tenni a párnát mint egy idegen ember aki meg akar így ölni. Úgyhogy biztos hogy lehetséges.
2023. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!