Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A harcosok klubja filmnek mi...

A harcosok klubja filmnek mi az értelme?

Figyelt kérdés

Szeretek olvasni, az író egy másik könyvet pl. olvastam, de nagyon nem tetszett… A harcosok klubjára azt szokták mondani, hogy a film adaptáció az jobb mint a könyv, így nem olvastam el a könyvet, csak a filmet néztem meg.


A végének nem tudom, hogy mi az értelme, a könyv végét meg nem ismerem, de tudom hogy az más…


Tyler miért hal meg, ha Jack túléli? Elvileg ha Jack nem halálos sérülést szenved el, akkor Tylernek sem kéne belehalnia…



2023. jún. 4. 01:39
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

[link] - filmkritika


[link] - itt pedig a befejezést magyarázzák el.

2023. jún. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Spoiler veszély!!!


Nem a kettős személyiségzavar a film értelme, hanem a társadalomkritika, és az, hogy nagyjából lehetetlenné tesszük az életet a Földön, mint fogyasztók...

2023. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a videókat majd megnézem…


Azt értem, hogy ez egy kapitalizmus/fogyasztói társadalom kiritika és összességében ez a lényeg. Bár annyira nem tartom erősnek…


Viszont azért minden más is számít, szerintem…


Jó, a disszociatív személyiségzavar az a valóságban nagyon nem ilyen, de ezt el tudom fogadni.


Én kifejezetten azt nem értettem, hogy Edward Norton karaktere miért élte túl a lövést… Amit Ő túlél, azt Brad Pitt is túl kellene, hogy élje.

Ha meg nem a lövés, hanem az elhatározás volt a lényeg, akkor felesleges volt magát szájon lőni…

Ha Edward Norton meghalt volna, annak több értelme lett volna szerintem, igaz elég klisés is lett volna (talán már 25 évvel ezelőtt is).

2023. jún. 4. 11:27
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, szerintem öngyilkos akart lenni, hogy így Tyler is "meghaljon". Az Öngyilkosság nem sikerült, így valószínűleg Tyler is ott rejtőzik még, hiszen az elfojtott énje volt. De mivel a "forradalom" már elindult, kéz a kézben nézik végig a felhőkarcolók összeomlását Marla-val, így tulajdonképpen a Tyler-én győzött.
2023. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem becsapta,hogy a "vele szemben álló" énje öngyilkosságnak vélje és meghaljon.Szándékosan lőtt mellé elterlve a figyelmét("nyitva szemem")

Bár a hangsúly a fogyasztói társadalomról alkotott lesújtó képen van.

2023. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!