Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sci-Fi sorozatok?

Sci-Fi sorozatok?

Figyelt kérdés

Olyan sorozatot keressek amiben semmi horror nincs ugyanis azt nagyooon nem birom.Valami olyat minta a Flash sorozat az nekem a kedvenc sorozatom,vagy még nagyon tetszett a Shield ügynökei.Nem szeretem az ilyen nagyon fantasy sorozatokat mint pl a vaják vagy a stranger things.És azt se szeretem hogyha ilyen nagyon rövid a sorozat legalább 3-4 évad.


Sorozatok amiket már láttam és tettszettek:Arrow-verse kb összes sorozata,Lucifer,A wynx saga,Ms Marvel,Daredevil,



2023. jún. 17. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Star Trek, Orville a kedvenceim
2023. jún. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Battlestar Galactica (az új) szerintem minden idők legjobb sorozata. Az általad írtakra nem hasonlít, de szerintem adj neki egy esélyt. Aztán még ott a Lost is, de annak van pár ijesztőbb jelenete, de nem nevezhető horrornak.
2023. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TR75 ***** válasza:

Continuum

El Ministerio del Tiempo

2023. jún. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Firefly (Ennek csak egy baja van..Az,hogy csupán egy évad készült belőle.De van egy későbbi film a Serenity ami ott folytatódik ahol a sorozat abbamaradt.)

--------------------------------------------------------------------------

Luke Cage

Sliders

Stitchers

Sanctuary – Génrejtek

Kyle, a rejtélyes idegen

Jessica Jones

13-as raktár

Eureka

A Megtorló

A fiúk

Carter ügynök

2023. jún. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott van az összes klasszikus sci-fi sorozat franchise, általában nem csak több évaddal, de több sorozattal:

Star Trek (5 régi és már 5 újabb sorozat, meg 10+ mozifilm)

Doctor Who (ennek is van spinoff sorozata, meg ott van a régi sorozat, amit aztán 2009-ben elkezdtek folytatni).

Babylon 5 (2 sorozat, 3-4 tévéfilm)

Stargate (3 sorozat, néhány webizód)

Battlestar Galactica (2 sorozat, több tévéfilm és web sorozat - meg a reboot előtti régi sorozat)

Quantum Leap (van egy régebbi sorozat, amit nemrég rebootoltak)

Sliders

Time Trax

Dollhouse

X-Akták

Twilight Zone

Outer Limits

Highlander

Outlander

13-as raktár


A Space Above and Beyond (Űrháború 2064)-nek csak egy évada van, meg egy rém hülye magyar címe, de állati jó kis sorozat volt, szerintem kár kihagyni. Sok mindenben hasonlít a Battlestar Galacticára.


A Firefly-t már írták.


Elsőre nem triviálisan sci-fi, de a végére kiderül, hogy nagyon is az és minden másnál aktuálisabb napjainkban a Célszemély (Person of Interest) sorozat öt évada.

Napjaink valós világában játszódik bármilyen sci-fi elem nélkül - de a háttérben egy mesterséges intelligencia dolgozik és egyre fontosabb szereplővé válik a sztoriban.


Helyenként már undorítóba (nem annyira horrorba) hajlik, de nagyon jó sorozat a Rejtély (Fringe) 5 évadal.

Kezdetben kicsit X-Akták szerű, de már az első részben elmondják, hogy minden mindennel összefügg.


Modernebbek közül ott a Black Mirror, ami inkább nyomasztó, mintsem horrorisztikus, bár az évadai nem összefüggőek.

Többé-kevésé hasonló antológia sorozat az Electric Sheep a Szárnyas fejvadászt, Emlékmást és Különvéleményt is jegyző Philip K. Dick nyomán.

Szintén Philip K. Dick sztoriból született a Man in the High Castle sorozat egy megváltozott történelmű alternatív jelenben.


Az újabb sci-fi sorozatok közül a Good place elég erős és szórakoztató is, több évaddal. Ugyanazoknak a készítőknek az Upload sorozatából még csak két évadot készítettek el, a harmadikat még csak berendelték.

Az Alapítvány (Foundation) második évadát már vetítik, a Siló (Silo) első évada nemrég ért véget, de érdemes megnézni.


Lassan már Star Warsból is több sorozat van, mint film és egyre többet készítenek - mondjuk nem sci-fi, hanem fantasy, de sokan nem tesznek ennyire különbséget köztük.


A DC és Marvel univerzumot te emlegeteted a kérdésben, ezekből is elég sok és egyre több sorozat készül.


Az Altered Carbon (Valós halál) helyenként tartalmaz horrorisztikusabb (véres/kegyetlen) jeleneteket, de alapvetően inkább a sci-fi sztori dominál benne és szerintem emiatt érdemes túltenni magad ezeken. A világa és a hangulata nagyon jó. Kár, hogy 2 évad után elkaszálták és aztán csak egy animét csináltak már belőle.


Ha már anime, a Ghost in the Shell rajzfilm (szigorúan nem az élő szereplős amerikai feldolgozás) nagyon jó és ugyanabban a világban több elég jó rajzfilm sorozat is készült, amiket érdemes megnézni.


A Netflix új Lost in Space sorozata 3 évaddal szerintem kimondottan szórakoztató és jól megcsinált.


A robotos témában elég jó az Emberi tényező (Almost Human), Humans, Real Humans.

2023. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!