Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem a Star Wars 3 - A...

Miért nem a Star Wars 3 - A Sithek Bosszúja filmet tekintik az egyik legjobb epizódnak?

Figyelt kérdés

Szerintem a régi részek idejétmúltak, a rendezés, technikai kivitel, de még a színészi alakítás is nagymértékben visszamaradott a modern filmekhez képest. Lehet, hogy akkor nagyot hatott, főleg egyes fordulatok, amikre előtte még nem volt példa, azóta viszont már többször is, jobb minőségben, persze mindig az első ilyen üt a legnagyobbat.


Párbajokat tekintve szerintem nem kérdés, hogy az Anakin - Obi-Wan csata a legnagyobb az egész szériában, de a film cselekménye, fordulatai, érzelmi vonzatai is részemről a legjobbak. Persze tudni lehetett előre a végét, de még így is szerintem jó. Azóta az új trilógiában még egy normális párbaj sincs, de a korábbi részek történetének meghazudtolása nagyon is.

Mondjuk ez már az 1980-as Birodalom Visszavág résznél is így volt, mert az első film után, utólag a másodikra találták ki a nagy fordulatot, hogy ki kinek az apja, tehát már akkor is cserben hagyta George Lucas az eggyel korábbi forgatókönyét. Azóta még párszor ilyen megtörtént a Star Wars univerzumban, csak nem mindegyiket fogadták ennyire pozitívan.

Han Solo nevének utólag kitalált származása sem gyenge eresztés.


Tehát igazából mindegyik filmre lehet éppen kritikát megfogalmazni, és nem értem, hogy összességében miért nem a 3. rész a legjobb most.



2023. jún. 18. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok benne a romantikus jelenet, túl nagy az ugrás a 2. rész után.

Aki nem lett a komplett TCW-t szerintem annak össze sem áll teljesen a kép.

Amúgy részemről is minden idők legjobb Star Wars filmje, a felsorolt dolgok számomra nem számítanak hibának, de sokak ezeket róják fel neki leginkább.

2023. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
A legtöbb fan elfogult az első trilógiátol
2023. jún. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Mert a kétségtelen pozitívumai mellett rengeteg a negatívuma is. Pl jó párat tartalmaz a SW filmek legkínosabb jelenetei közül. Például amikor Palpatine játszi könnyedséggel lemészárol három bambán ácsorgó jedi mestert, vagy amikor Anakin megtudja hogy apa lesz, stb. Vagy épp hogy több esemény is teljesen logikátlan és érthetetlen kiegeszítő ismeretek nélkül. Pl aki nem ismeri a klónokba ültetett biochipek történetét, annak irtó gagyi fordulatnak hathat hogy a klónok csak úgy bármiféle gondolkodás nélkül mind a korábbi jedi bajtársaik ellen fordulnak.

Amúgy igen, elég epikusra sikerült az Anakin vs Obi-Wan párbaj, de közel sem mondanám az egész széria legjobbjának. Ha egyet kéne választani, akkor én Luke vs Vadert mondanám a Birodalom visszavágból. De volt meg jó pár, ami hasonlóan epikus küzdelem volt szerintem. Qui-Gon és Obi-Wan vs Darth Maul, Luke vs Kylo Ren, Obi-Wan vs Vader a Kenobi sorozatban, Rey és Kylo vs Praetorians.

Szóval ízlések és pofonok.

2023. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Személy szerint a Sithek bosszúja nekem Top3, a TLJ-vel és a Rogue One-nal együtt. A Birodalom visszavágot pedig a legtúlértékeltebb SW filmnek tartom.


Igen, jöhet minden elvakult eredeti trilógia rajongó lepontozni az új trilógia utálóival együtt :D

2023. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert tök logikátlan f...gokkal van teli.


Padmé könyörög Anakinnek, hogy menjenek el, éljenek kettesben - plusz a gyerekek -, erre ő lazán elutasítja.

Tök paranoiás, nem hallgat senkire - gyakorlatilag 40 perc alatt kifordult magából.

Meg megölni a kicsiket? Ez is... egy nappal előtte még tanította őket, másnap meg kinyírja? Ilyen nincs, ekkora személyiségváltozáson nem megy át egy ember ilyen gyorsan.

2023. jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Star warsböl az előzmény trilógia és a klónok háborúja volt a legjobb
2023. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem szeretek "régen minden jobb vót" tipusú véleményekkel dobálózni, de a Disney tönkrevágta a SW franchise-t. Az általad említett Sithek bosszúja volt az utolsó éppkézláb darab. (De szerintem a Birodalom visszavág és a Klónok támadása voltak a legjobbak.)
2023. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

"Például amikor Palpatine játszi könnyedséggel lemészárol három bambán ácsorgó jedi mestert"


Simán lehet. Egy párbajnál mentális harcot is vívnak

Ha nem így lenne egyik fél csak kikapja a kardot a másiktól.

2023. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Én is nagyon szeretem azt a részt, de van tényleg pár olyan dolog ami azért történt úgy, mert már megtörtént és nem lehetett rajta változtatni. Pl. Yoda és Palpatine harca, ahol nem mondhatnám hogy bármelyikük is fölénybe került volna, Yoda mégis lelépett hogy ő most kudarcot vallott. Hogy miért? Mert ha nem így történik akkor nem tud elmenni a Dagobah rendszerbe, Palpatine meg nem lesz császár. Semmi más oka nem volt. (jó biztos volt erre is utalás a TCW-ban, hiába volt az korábban, de úgy szeret mindenki példálózni vele)
2023. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KönyvmolyUraság ***** válasza:
Azért mert a 9. A legjobb rész
ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!