Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mace Windu le tudta volna...

Mace Windu le tudta volna győzni a fénykorában lévő Darth Vadert?

Figyelt kérdés

2023. jún. 25. 01:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%
Windu volt akkori korban az egyik legjobb kardforgató, a sith mestert is legyőzte párbajba. Szóval Vadert is legyőzte volna.
2023. jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sokak szerint Palpatine hagyta magát abban a párbajban.
2023. jún. 27. 22:05
 13/16 anonim ***** válasza:

#12

Van Lucasnak hivatalos álláspontja? Mert nem úgy nézett ki. A villámokkal is csak önmagát sebezte meg.


Egyébként nem kellene a 11-est lepontozni a véleménye miatt. Windu tényleg a Jedi rend egyik legjobb vívója volt abban a korban. Logikus azt gondolni, hogy jó esélye lett volna Vader ellen.


Bár a vívás és erőhasználat nem függ szorosan össze. Vader lehetett jobb fénykard forgató, mint Sidious. A Vaapad ereje pedig nagyban gügg az ellenfél érzelmeitől is. Sidiousnak kifelé irányuló lángoló gyűlölete van, Vadernek a fénykorában befelé irányuló csendes haragja és fájdalma.

2023. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

12


"Okay, well, this sequence always started out with Mace overpowering Palpatine, and then Palpatine using his powers to try to destroy Mace, and Mace deflecting his rays with his lightsaber. And it always was that Anakin cut the lightsaber out of his hand. But this part where he pretends to lose his power and be weak was something that I added later, 'cause this is, it moved the point where Anakin turns down to this moment right here, and you can see now, that it's very clear that he's, he, he wants him to go on trial so he can pump him for information about how to get these powers"


Ezt nyilatkozta Lucas a Windu-Palpi párbajról. Amúgy az emberek nagy része szerint meg hagyta magát Sidious ami szintén logikus lenne, bár én mindig is inkább az előbbit gondoltam igaznak, azaz azt, hogy Windu egyszerűen megnyerte azt a párbajt - hogy erősebb is-e, mint Sidious? Valószínűleg nem, de azt szerintem ki lehet jelenteni, hogy ők ketten közel azonos szinten vannak és adott szituációtól függően bárki nyerhetne.


Az a baj hogy felesleges erről vitázni, mert egyszerűen nem elég konzisztens a Star Wars világa ahhoz, hogy érdemes legyen objektív szempontokat nézni.


Ha jól tudom, a Revenge Of the Sith novella kiadásában meg konkrétan le van írva (nem tudom, hogy szó szerint-e vagy csak utalnak rá), hogy Palpatine hagyta magát. Na most akkor melyik igaz meg melyik nem? Nyilván Lucas szava a mérvadóbb, de na..


Ugyanúgy igaz ez arra is, hogy most akkor Vader erősebb vagy gyengébb lett-e mint Anakinként volt a sérülése után, mindkettő mellett szólnak érvek, egyrészt rengeteg jedit mészárolt le Jediként, másfelől viszont több olyan Jedi ellen is kőkeményen megszenvedett akik ellen Anakinként kétlem, hogy megszenvedett volna.


Magára az eredeti kérdésre válaszolva abban viszont 100 százalékig biztos vagyok, hogy Windu erősebb Vadernél, méghozzá SOKKAL. A Palpatineos párbaj a bizonyíték erre, függetlenül attól, hogy Sidious hagyta-e magát. Anakin Vaderként SOSEM került még csak a közelébe sem annak, hogy bármilyen szinten is fenyegetést jelentsen Sidiousnak, pedig már rohadt öreg volt és konkrétan fénykard se volt nála egy idő után, miután Császár lett belőle.


,,Vader lehetett jobb fénykard forgató, mint Sidious."


Azért én ezt egyáltalán nem gondolnám. Elég megnézni azokat a ritka eseteket, mikor Sidious vívott: Darth Mault és Opresst 2v1-ben intézte el gyakorlatilag bármiféle erőfeszítés nélkül, a tróntermi párbajban meg 3 jedit intézett el (Kit Fisto, Agen Kolar, Saase Tiin), gyakorlatilag másodpercek alatt (igen, ez a jelenet szánalmas, de kánon), és ezek a jedik nem huszadrangú padavanok vagy akár lovagok voltak, hanem a Jedi Tanács tagjai, ergo a komplett Jedi Rend legkiemelkedőbb tagjai közt voltak (egyébként logikus is, hogy a keresett Sith nagyúr elfogásához nem padavanokat küldenek ki). Vadertől sem Vaderként, sem Anakinként nem láttam még csak ehhez hasonlót sem.


,,Windu tényleg a Jedi rend egyik legjobb vívója volt abban a korban."


A legjobb volt, Yoda mellett :)

2023. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Bocs ez 13-nak ment, elírtam
2023. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Simán kinyírhatta őket másodpercek alatt, hogyha még nem találkoztak Sithekkel, és nem igazán találkoztak. Ugye, ha akarja akkor a kardot is kiránthatja a kezükből, ha nem használja elég jól az erőt. Ugyan már nem kánon de a Darth Bane triológiában a legelső részben az akadémián volt róla szó, hogy párbaj közben az elmével is harcolnak, és ha ott gyenge vagy már alapból vesztettél azonnal. Szóval kb ez a szituáció lehetett ott. :)
2023. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!