Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » From (kiút) 2. évad milyen...

From (kiút) 2. évad milyen teóriátok van? Milyen lehet a folytatás?

Figyelt kérdés
Szerintetek Tabitha képes lesz üzenni a városban maradt családjának?

2023. jún. 27. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel jól lespoilerezted, hiszen a 10. rész az Hbo-ra még fel sem került.
2023. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Én abban sem vagyok biztos, hogy tényleg kijutott a városból. Simán lehet egy új szörny, mint Boyd esetében a kabócák. Csak ez azt az illúziót kelti, hogy valaki kijutott.


A 2. évaddal az a teóriám (továbbra is), hogy ez valami olyasmi hely, mint a Horzsolások c. regényben a városka, ahol csapdába esik egy másik létsíkból mindenféle lovecrafti szörny, itt egy kidőlt faraway tree/teleportálós fa miatt. Valamelyik szörny rossz, valamelyik kevésbé és próbál segíteni.


Maga a hely szerintem valamilyen rituálék helyszíne volt, ahol imádták ezeket az entitásokat. Ezt úgy gondolom alátámasztja az, hogy az éjszakai szörnyek lényegében rituális gyilkosságokat követnek el: először mindig a nyelvet távolítják el, aztán sorban más belsőszerveket. Illetve ott van most a második évadból a hét gyerek a hét áldozati oltáron.

Bár szerintem a kettő nem függ össze és ezt kétféle áldozat két eltérő entitásnak.


Aztán ott vannak az állatok. Szerintem az állatok mindegyike valamelyik entitást jelképezi. A varjak, a patkányok, a pókok, a kukacok (amik szerintem lárvák) és kabócák, meg persze a kutyák is. És ahogy írtam valamelyik segíteni próbál (pl. a pók, mivel a csípésével valószínűleg meggyógyította Boydot), más pedig ártani szeretne.


A szörnyek közt, ahogy a Horzsolásokban is van valamiféle hierarchia és talán egyik predátora is lehet a másiknak. A kukacok/lárvák esetében pl. nekem úgy tűnt, hogy a dolog közti gazdának használja az embert, hogy utána az éjszakai szörnyekbe átkerülve felnőtté váljon, mint egy parazita. Szóval emberben lárva, aztán ahogy egyes paraziták manipulálják a gazdát (pl. Toxoplasma gondii felbátorítja az egeret, hogy ne féljen a macska szagától), hogy azok szálljanak szembe az éjjeli szörnyekkel és így átviszik magukat a végső gazdába, hogy létrejöjjön az a kabóca. Ami aztán ugye már új embereket keres, amibe lerakhatja a következő generációt (elvisz hármat).

Ez a dolog nyilván az éjjeli szörnyeket követhette erre a helyre.


Sajna magukról az éjjeli szörnyekről nincs teóriám, de a rajzok alapján lehettek holtak, így valamiféle ghoul vagy draugr lények, esetleg ahogy sokan gondolják valamilyen tündér-féle.


Illetve nyilván az álmoknak is köze van helyhez. Ha pl. Jung nyomdokain jár a sorozat, akkor sok entitás aszerint manifesztálódik, ahogyan, amiből gazdálkodni tud. Itt gondolok arra, hogy Boyd miatt a zenét mindenki egy zenedobozból hallotta, de ha mással történik először (mással találkozik a szörny legelsőnek), akkor lehetett volna rádió, mp4 vagy mobil is.

És nyilván Boyd miatt élt kukacként is a testében, hiszen Boyd korábban említette, hogy ez ijesztő. A kabóca forma pedig nyilván Sara testvérétől származik.

Ez nem tudom, hogy mennyire érthető, de szerintem minden szörny valaki gondolatai alapján tud alakot ölteni. Ettől még tényleg léteznek, de az, hogy milyen formában fogja fel ezt valaki, hogy érzékeli őket függ attól, hogy mi van a fejében. xD

Mivel ha tényleg valamiféle extradimenzionális, lovecrafti szörnyekről van szó, akkor a valódi alakjukat úgy sem tudná az ember agya feldolgozni.


Na szóval ez a teóriám.


Illetve még annyit írnék, ha Tabitha tényleg kijutott, akkor szerintem olyan személyeket kell megtalálni akik tudnak a helyről. Pl. mert van egy szekta, akik még ma is imádják ezeket a lényeket és keresik a beutat vagy akár a gyerekáldozatokkal valahogy fenntartják őket. (Ugye az évadban erős volt a téglás-összeesküvés. Szerintem tégla nincs, viszont vannak olyan személyek köztük, akik tudják mi ez a hely és esetleg valamiféle szekta tagjai. Ugye Mari gondolata is rögtön az volt, hogy Kristi csatlakozott egy szektához. És furcsának is találok néhány karaktert, akik mintha örülnének, hogy ott lehetnek.)

Na mindegy. Szóval szerintem ha Tabitha kint van, akkor azokat kell megtalálni, akik tudják mi ez a hely. És szerintem vannak ilyen személyek, amihez a kulcs a karkötő is lehet.


Amúgy fogalmam sincs. Azt tudom, hogy minek nem örülnék.

2023. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%

Nevetséges, hogy Tabitha kijutott úgy, hogy Victor tudott a helyrő,l tudta hogyan jut oda és kb 50 év alatt nem jutott ki.


RENGETEG problémám van ezzel a sorozattal. Kizárólag a kíváncsiságom visz előre.


Ha újrakezdeném (nyilván nem fogom) felírnék minden rejtélyt, amit eddig beledobtak ebbe a sorozatba. Kíváncsi lennék mennyi van... Nevetséges, hogy 2 teljes évad kellett ahhoz, hogy történjen végre valami. Az életemet tenném rá, hogy itt a dolgok 90%-nak semmi értelme és nulla magyarázat lesz, minden csak ods lett hányva.


Totálisan az az érzésem, hog, ez egy wishes Lost.

Rengeteg párhuzamot lehetne vonni a kettő közt és még az egyik fő alkotó meg a főszereplő is ott volt a Lostnál.


Egy rejtélyes helyre kerülnek a szereplők, ki akarnak jutni, misztikus dolgok történnek stb stb.

A különbség az, hogy itt rosszak a karakterek, rosszak a színészek, nem jó sem az írás, sem a rendezés, a szövegkönyv itt-ott pocsék, a drámai része nulla, horrornak nulla. Következetesség nélkül csak jönnek az újabb és újabb marhaságok, semmiben nincsen logika, sem a karakterek gondolkodásában, sem abban, hogy mit miért csinálnak és miért akkor... Katyvasz az egész. Úgy tudom elképzelni, hogy volt egy alap, amit kitaláltak a sorozatnak és (szerintem a Lost hatása miatt) dugig rakták mindenféle rejtéllyel meg misztikummal, hogy bevonzzák a nézőket és beszédtéma legyen, csak hogy itt nem lesz csattanó, nem lesz magyarázat, nem lesz felüdülés... Lehet tévedek, mindig benne van, de ez a véleményem.

19 rész alatt nem halad előre a sztori semmit, csak most az utolsó részben.


Szétütött egy zenélő dobozt és felkeltek az emberek abból az állapotbó, meg kilökte a nőt a világítótoronyból egy gyerek (akirről azt sem tudjuk ki vagy mi).. tényleg semmi értelme itt semminek.


Ennél szó szerint az ember álma is átláthatóbb és észszerűbb.

2023. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
2: Victor anyja és húga feltehetőleg szintén kijutott annak idején. Az a tippem, hogy majd Tabitha felkutatja őket, és együtt próbálnak majd valahogy visszajutni.
2023. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

4. A húga lehet kijutott mondjuk, mert volt ott egy másik törött ablak.

De én azt hittem az anyja meghalt, mert Victor mondta, hogy megtalálta a holttestét az üveges fánál. Vagy valami ilyesmi.

2023. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
5: Való igaz, most beugrott. Akkor marad a húga. Ha Tabitha vissza akar jutni, akkor csakis ő lehet a logikus kapocs mind az ő, mind a forgatókönyv szemszögéből. Mert mégis ki mást találhatna, aki hisz neki, és nem nézi elmebetegnek?
2023. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Igen, valószínű majd eljut hozzá Tabitha híre.
2023. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Habár lehet néhány másik eltűnt személy rokonai is elhiszik majd, ha személyes infókat mond róluk. Bár nem tudom, hogy mennyire ismeri Tabitha a többi városlakót.
2023. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Elég nevetségesnek tartom, hogy a megatív véleményre negatív visszajelzés jön, a pozitívra pedig pozitív. Az emberek még mindig képtelenek elfogadni, hogyha ellenkező véleményt hallanak valamiről. Holott a kérdésre is válaszoltam. A véleményemet írtam le, pont mint ti, akik élvezik a sorozatot.

Ezzel tényleg azt érik el az emberek, hogy értékelhetetlen és értelmetlen lesz az oldal, hiszen nem tudja majd egy később idetévedt ember eldönteni, hogy melyik válasz hasznos és melyik nem. Pl egy eldöntendő kérdésnél is ugyanez van, ahol objektíven van jó és rossz válasz. De az, hogy ennyire ne legyen normális vitakultúra és vélemények elfogadása az nevetséges. Miért zavar bárkit az, ha valakinek nem tetszik az, ami neki igen? Csorbul ezzel az élménye vagy mi a gond?!

2023. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
9: De nem az a kérdés, hogy kinek mi a véleménye a sorozatról, hanem hogy kinek milyen teóriája van a folytatásra. Utóbbi kérdésre egyáltalán nem válaszolsz, így jogos a nem hasznos pontozás.
2023. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!