Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Jamie Lenister jó ember?

Jamie Lenister jó ember?

Figyelt kérdés

2023. júl. 7. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az sorozat első részében kilök egy gyereket egy torony ablakából, mert az rajtakapja hogy épp a húgát keféli. Nem mondanám rá hogy egy kifejezetten jó ember.
2023. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem löki ki, akkor három másik gyerek halt volna meg és az egész családját valószínűleg kiirtják.

Ezért hülyeség az ilyen kérdés, mert a jó és a rossz relatív. Persze mindent lehet elefánttocsontoronyból is megítélni és akkor senki sem jó.

2023. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
*elefántcsonttoronyból
2023. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Az egész problémát ő idézte elő azzal hogy eleve összejött Cersei-el. Utána meg csak takarítja a szrt amit csinált. "Ezért hülyeség az ilyen kérdés, mert a jó és a rossz relatív" - ezzel viszont egyetértek
2023. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Attól még a következmények olyanokat is érintettek volna, akik nem tehetnek arról, hogy ők együtt vannak. És hiába vállalja utána a felelősséget, ha esetleg Robert haragja nyomán megölnek minden más Lannister ivadékot is (és itt most beleértve a nagynénit, nagybácsikat és az ő gyerekeiket is).

És mivel Branhez nincs semmiféle kötődése, ellentétben a családjához van, ezért a kisebbik rosszat választja.

2023. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ettől még ő és Cersei az elsődleges felelősek a kialalkult helyzetért, és önmagában már ezért el lehet mondani róluk hogy szr alakok.
2023. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyos szempontból szar alakok, másból meg nem. Pont az a törtenet mondanivalója hogy nincs fekete meg fehér, csak szürke
2023. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A könyveket nem olvastam, csak a sorozatot láttam.


Véleményem szerint a maga módján lehetett volna jó ember, de szerintem így se volt teljesen gonosz. Igaz, kilökte Brant az ablakon, de elvette az eszét a szerelem. A szerelemünkért akár gyilkolnánk is, ha azon múlna. - Szokták mondani. - Ezt nem lehet relatyvan megmondani, mert ez éppen olyan, hogy mi lett volna, ha? Lehetséges, hogy Bran így is, úgy is lebénult volna, és minden más ezutáni dolog bekövetkezett volna, csak más lett volna a kiváltoja és akkor őt hibáztathatjuk a történtekért.


Szóval szerintem nem is volt gonosz, nem is volt jó.


(Én amúgy Cersei-t okolom, hogy ő ilyen lett, de ez csak az én véleményem.)

2023. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaime Lannister... az hogy valaki milyen ember, nem lehet csak úgy leegyszerűsíteni ilyen egyszerűen. A vérfertőző kapcsolatát és a kis srác kilökését ugyan rá lehet pakolni, mint negatív megítélés, ellenben van egy csomó olyan cselekedet, ami valamelyest egyensúlyba hozza a mérleg nyelvét.


Megakadályozta hogy az őrült király felégesse királyvárat, rengeteg embert ölve meg, Tarth-i Brienn nőiességét is megóvta, és talán még lehetne mit sorolni. Félreértés ne essék, nem mentem fel az alól hogy egy kisgyereket nyomorékká tett, csak... a politika és maga a nemesség a sajátos közegével elég durva tudott lenni, ezt még talán sikerült is ábrázolniuk.

Végezetül hadd hozzak egy példát: Dobó István az egri vár védője, mindannyian emlékszünk a szerepére, és hogy lényegében Európa kapuját tartotta bezárva a törökök előtt. Ezért Ő rá biztosan azt mondanánk ez egy jó ember, sőt kiváló! Ugyanez az ember volt az is, aki Bornemissza Gergelyt nem cserélte ki egy nála lévő gazdag török nemesre, ezzel aláírva Bornemissza halálos ítéletét...


Nem minden fekete és fehér, jó és rossz, árnyaltabb a dolog ennél, mint ebben a kérdésben is.

Van hogy az ember próbál jó lenni, de a sors néha közbeszól... és így lesz a történelem :D

2023. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Az elején gonosz,aztán kezd megjavulni.De legalább jól néz ki.
2023. júl. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!